Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Čtyři vloupání do aut

VSETÍNSKO: Vyšetřujeme vloupání do aut ve Valašském Meziříčí. 

V uplynulých dvou dnech přijali valašskomeziříčští policisté oznámení celkem čtyř občanů o vloupání do jejich vozidel. Případy vyšetřujeme jako trestný čin krádež a poškození cizí věci.
Všechna vloupání se stala na území města Valašské Meziříčí a to na různých místech města. V jednom případě se pachatel dostal do vozidla Opel Astra po rozbití okýnka a odcizil zde přenosnou navigaci. Tento skutek se stal od úterního večera do včerejšího rána. Škoda vznikla firmě ze Zlínska a dosáhla bez stokoruny pěti tisíc. Tři další případy se udály v noci ze středy na čtvrtek. Kromě času mají společné i to, že se pachatel do vozidel dostal po vypáčení zámků. Ve dvou případech se jednalo o vozidla VW Passat a v jednom o Škodu Octavia. Dvaačtyřicetiletá žena tak přišla o mince v hodnotě šedesáti korun. S poškozením přesáhla škoda tři tisíce korun. Čtyřicetiletému muži z vozidla zmizelo autorádio a drobné mince. Celkově muži vznikla škoda mírně přesahující čtyři tisíce korun. V posledním případě  vznikla osmapadesátiletému muži škoda odcizením autorádia a poškozením kliky dveří jeden a půl tisíce korun.
Policisté ihned začali zjišťovat okolnosti jednotlivých případů.
 
Při parkování vozidel by občané měli pamatovat na několik pravidel. Pokud je to možné parkovat na místě, které je v noci osvětlené a i jinak přehledné, nezakrývají ho například keře či stromy. Ve vozidle nenechávat cenné věci. Vozidlo uzamknout a použít zabezpečení, kterým je vozidlo vybaveno. A platí také všeobecné pravidlo, všímat si pohybu podezřelých osob a při takovém zjištění podat informaci na policii a to i prostřednictvím tísňové linky 158.
 
25. září 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharcik
 
 
 

vytisknout  e-mailem