Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řidič pod vlivem alkoholu se snažil uplatit policistu

PRAHA ZÁPAD - Úplatek nabízel v eurech. 

Policisté z Prahy západ obvinili 46letého muže, který v měsíci listopadu 2014 řídil nákladní motorové vozidlo tovární značky Renault Premium a to ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorových vozidel, který si přivodil požitím alkoholických nápojů. Řidič byl zastaven hlídkou Městské policie Hostivice na ulici Průmyslová. U řidiče byla provedena odborná dechová zkouška s výsledkem 1,95 promile alkoholu . Opakovaná dechová zkouška naměřila hodnotu 1,79 promile.
 
Strážníci na základě výše uvedených skutečností muže na místě zadrželi a předali policejnímu orgánu na Obvodní oddělení Hostivice k provedení dalších úkonů. Policisté u muže provedli opakovanou dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,27 promile a následné měření ukázalo hodnotu alkoholu v dechu 2,22 promile.
 
Muž při řešení svého protiprávního jednání nabídl na služebně Obvodního oddělení P ČR Hostivice policistovi vykonávajícímu dozorčí službu úplatek v eurech za to, že nebude jeho předchozí jednání policií řešeno.
 
Svým jednáním naplnil skutkovou podstatu hned dvou trestných činů – ohrožení pod vlivem návykové látky, za což by mu v případě odsouzení hrozil trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti a trestný čin podplacení, kde mu však hrozí tres podstatně vyšší a to odnětí svobody v délce jeden rok až šest let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest.
 
nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
7. ledna 2015
 
 

vytisknout  e-mailem