Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zahrádkářskou kolonii navštívil zloděj

KROMĚŘÍŽSKO: Ukradl prodlužovací elektrické kabely. 

Během uplynulého týdne si doposud neznámý pachatel vyhlédl zahrádkářskou kolonii v Kroměříži. Překonal zámek na brance oplocení pozemku jedné z chat a odcizil z něj pět metrů přívodního kabelu od ponorného čerpadla. Poté přelezl plot a vnikl na sousedící pozemek. Tam ukradl pět metrů koaxiálního kabelu od satelitní paraboly. Nakonec vnikl na třetí pozemek, na kterém se zaměřil na samotnou chatu. Rozevřel nezajištěné okenice na okně jednoho z pokojů a poté zatlačil na řádně neuzavřené okno, otevřel ho a vnikl jím dovnitř. Nalezl elektrickou ruční pilu, ze které odřezal přívodní kabel. Dále z pokoje odcizil patnáct metrů prodlužovacího kabelu. Poté místo opustil. Zloděj tímto jednáním způsobil škodu necelé dva tisíce korun. Dopustil se však trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což mu po dopadení hrozí až tříleté vězení.
Krádež zjistil včera jeden z majitelů chat a oznámil ji kroměřížským policistům, kteří nyní skutek vyšetřují.
 
Před každým odjezdem z chaty je důležité ji řádně zabezpečit před nezvanými hosty. Pachatelé, kteří se do rekreačních chalup vloupávají, si vybírají především odlehlé a nezabezpečené objekty.
Chatařům doporučujeme, aby při odjezdu řádně uzamkli dveře a uzavřeli okna. Dobré je zavírat i okenice. Zárubně lze zpevnit ocelovým pásem, dveře je možné vybavit bezpečnostními zámky, na okna lze nainstalovat mříže. Mimo to je vhodné využít elektronické zabezpečení.
Velkým lákadlem pro zloděje jsou viditelně umístěné cennější předměty (elektronika, starožitnosti). Při delší nepřítomnosti by si je lidé měli z chat odvést. Je dobré si dopředu cenné věci nafotit a opsat si výrobní čísla elektroniky.
 
5. prosince 2014, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem