Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Pátráme po pětapadesátiletém muži

ZLÍNSKO: Jiné pátrání jsme shodou okolností ve stejný den ukončili.  

Ve středu večer proběhla ve Vizovicích a okolí pátrací akce po pohřešovaném pětapadesátiletém muži. Ten byl naposledy spatřen v pondělí večer nad Vizovicemi, na místě zvaném Čamínka. Do pátrací akce bylo nasazeno více než čtyřicet lidí z řad policistů, hasičů a dobrovolníků. Dosud však muž nebyl nalezen, obracíme se proto také na širokou veřejnost.
Muž je asi 180 cm vysoký, hubené postavy a má středně dlouhé hnědé vlasy. Na sobě měl zelenou montérkovou blůzu a zelené montérkové kalhoty s modrými záplatami na kolenou.
http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=21440528141505
 
Shodou okolností ve stejný den jsme odvolali pátrání po jednašedesátileté ženě z Fryštáku. Ta zmizela minulé pondělí a od té doby policisté a hasiči provedli několik pátracích akcí. Prohledávali nejen okolí bydliště, ale také vodní plochy v blízkosti Fryštáku. Vše bezvýsledně. Ve středu se však v telefonním sluchátku na lince 158 ozval muž, který údajně hledanou ženu potkal mezi Fryštákem a Štípou. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka obvodního oddělení ve Fryštáku. Na uvedeném úseku však nikoho nenalezla. Přesto se policisté rozhodli propátrat větší území, což se později ukázalo jako rozhodující. Hledanou ženu nalezli krátce po deváté hodině na mostě přes Fryštáckou přehradu. Žena nebyla v dobrém psychickém stavu a fyzicky na tom nebyla také nejlépe. Byla unavená a vysílená. Sotva se držela na nohou. Policisté proto okamžitě přivolali lékařskou pomoc. Devět dní žena o hladu a žízni přebývala nedaleko areálu zlínské ZOO. V blízkém remízku si našla starý včelín, jehož přístřeší hlavně v noci využila.
Nyní je již žena v péči lékařů. Zesláblá, nicméně živá. Vděčí za to mimo jiné všímavým lidem, kteří policistům poskytli důležité informace o jejím pohybu.

29. května 2014, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem