Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Německo - Neuss

 fotogalerie      V týdnu od 18. března do 24. března 2012 se v rámci programu Leonardo da Vinci zúčastnili pracovníci operačního odboru PP ČR, PIO PP ČR a operačního odboru KŘP Libereckého kraje stáže zaměřené na dopravní zpravodajství. Cesta byla organizovaná Zemským úřadem pro výcvik, vzdělávání a personální záležitosti policie Nordrhein-Westfalen (LAFP Polizei NRW).
Program byl rovněž zaměřen na BESIP a operační střediska a jejich činnosti při dopravním zpravodajství. Ze strany pracovníků LAFP byla představena organizace policie NRW, strategie pro zvyšování bezpečnosti silničního provozu a snižování dopravní nehodovosti (např. kampaň používání bezpečnostních pásů s podporou známých osobností kulturního a sportovního života).
Policisté dále navštívili situační centrum Ministerstva vnitra NRW v Düsseldorfu, zemské operační a řídící centrum policie NRW v Neussu, operační a řídící středisko policejního prezidia Kolín nad Rýnem. Zde bylo konzultováno nejen operační řízení, ale i návaznost dopravních systémů a přenosu dopravních informací veřejnosti. Dále bylo navštíveno centrum řízení dopravy pro oblast Kolín nad Rýnem (cca 1380 km dálnic). K bezproblémovému provozu v zemi Nordrhein-Westfalen přispívá i Letecká služba Polizei NRW „Rheinland“, která monitoruje provoz v problémových lokalitách.
V rámci stáže a prezentace mezinárodní spolupráce byla pracovníky LAFP zorganizována návštěva Centrálního operačního střediska pro vodní, dálniční, železniční a leteckou policii KLPD Driebergen v Holandsku. Delegace se zde seznámila s organizací holandské policie, využíváním dopravních informací pro řízení provozu a s operačním řízením při nasazování sil a prostředků různých složek jak uniformované policie, tak i kriminální služby. V rámci pobytu v Holandsku se rovněž uskutečnila návštěva řídícího dopravního centra v Nieuwiegenu, které je centrálním pracovištěm s pěti pobočkami pro celé Holandsko.
Jako poslední byla v plánu návštěva televizní a rozhlasové stanice West Deutscher Rundfunk (WDR), kde byla představena redakce pro dopravní rozhlasové vysílání s veškerým zázemím a studia pro televizní vysílání. Jednou ze zajímavostí návštěvy bylo okamžité přerušení vysílání z důvodu nahlášení jízdy vozidla v protisměru.
V průběhu projektu byla z oblasti poskytování dopravního zpravodajství získána celá řada dalších cenných informací, které budou postupně zpracovány a vyhodnoceny.

vytisknout  e-mailem