Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Případ vraždy a sebevraždy odložen

ZLÍNSKÝ KRAJ: Lednová tragédie vyřešena. 

Vrchní komisař odboru obecné kriminality zlínského Krajského ředitelství v těchto dnech odložil případ, který se stal v lednu v Kroměříži. Na jeho konci jsou dva mrtví lidé. Dvaadvacetiletá porodní asistentka a její o šest let starší přítel.
Několika měsíční vyšetřování a dokazování potvrdilo naše původní domněnky. Šlo o vraždu a sebevraždu. K průběhu tragédie můžeme říct následující:
Partneři spolu byli přibližně tři měsíce. Muž na svou milovanou přítelkyni nesmírně žárlil, neustále ji kontroloval a podezříval z nevěry. V osudnou noc, 11. ledna 2013, odjela žena se svými přáteli do Brna na diskotéku. Když se vrátila, šla spát. V průběhu noci ji však několikrát volal její přítel, kterému však telefony nebrala, protože je neslyšela nebo spala. Žena žila se svou kamarádkou v bytě v Kroměříži. Právě její spolubydlící ráno do bytu pustila partnera mladé ženy a odešla. To bylo 12. ledna 2013 kolem sedmé hodiny ráno. Přibližně kolem desáté hodiny jsme dostali informaci, že v bytě hoří. Po uhašení požáru hasiči v jednom z pokojů našli ohořelé tělo mladé ženy. Chvíli na to byli dopravní policisté přivoláni k havárii osobního auta u obcí Rataje a Popovice, při které zemřel devětadvacetiletý muž z Kroměříže.
Z výpovědi svědků i z rozboru zajištěných stop vyplynulo, že ženu zavraždil právě její přítel. Soudní pitva ukázala, že ji zardousil. Aby zahladil stopy, byt i tělo polil benzínem a zapálil. Policie má k dispozici mimo jiné také záběry z kamery na benzinové čerpací stanici, na kterých je vidět, že muž krátce před devátou hodinou tankuje benzín do kanystru, který se posléze našel v bytě zavražděné.
Havárii muže zase posuzoval soudní znalec v oboru doprava městská a silniční se specializací na posudky o příčinách dopravních nehod. Z tohoto materiálu vyplývá, že muž narazil do vzrostlé lípy u obce Rataje schválně. Lípa je vidět na několik set metrů dopředu. V době nárazu osobní auto Škoda jelo rychlostí asi 140 – 160 km v hodině a řidič se nijak nesnažil brzdit ani strom objet. Znalec také vyloučil technickou závadu.
Policii se tedy podařilo dokázat, že za vraždu mladé ženy může její přítel, který žárlil, často pil a podle všeho bral také drogy. Pachatel posléze sám spáchal sebevraždu. Proto jsme případ odložili.
 
31. května 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková
 
 
sebevražda v obci Rataje Popovicesebevražda v obci Rataje Popovice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
vražda kroměřížvražda kroměříž

 

vytisknout  e-mailem