Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Důrazné varování občanům!

KRAJ: Podezřelý alkohol byl nabízen na internetu. 

Důrazné varování občanům!
 
Jihomoravští kriminalisté se intenzivně věnují šetření případu otravy osmatřicetiletého muže z Boskovicka metylalkoholem. Na základě dosud zjištěných informací měl poškozený muž konzumovat slivovici, kterou si objednal z internetu. Kriminalistům se podařilo zjistit, že podezřelý destilát byl nabízený uživatelem veselypetr@atlas.cz prostřednictvím internetových stránek Bazoš, vyloučit však nemůžeme ani další webové stránky. Prodejce nabízel „výbornou domácí slivovici za 230,- Kč/litr“ i na vývěskách v obchodních domech Tesco a Kaufland v Uherském Brodě. Destilát distribuoval v pet lahvích, vyloučit však nelze ani jiné obaly. Doručování probíhalo buď poštou, nebo po domluvě prostřednictvím osobního odběru.
Policisté důrazně varují občany, kteří si prostřednictvím výše uvedených nebo obdobných inzerátů alkohol objednali, aby jej v žádném případě nekonzumovali a ozvali se kriminalistům na linku 158! Pokud někdo z kupujících už podezřelý alkohol požil, měl by neprodleně vyhledat lékařskou pomoc, upozornit lékaře na tuto skutečnost a uvědomit policii prostřednictvím linky 158. Zároveň žádáme občany, aby takto zakoupený alkohol přinesli na nejbližší služebnu policie nebo kontaktovali linku 158.
 
Text inzerátu s inzerovaným obrázkem (viz příloha článku): 
Prodám lahodně jemnou kvalitní slivovici ze švestek. 230Kč/l. Osobní odběr s koštem v Uherském Brodě. Zašlu i na dobírku."
 
 
 
mjr. Petra Vedrová, 16. 9. 2012

Zvukový záznam: varování_1609.mp3

Odkazy do noveho okna

slivovice

slivovice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem