Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Podvod za alespoň 51 milionů

ZLÍNSKÝ KRAJ: Policisté muže obvinili ze závažného zločinu. 

Policisté z odboru hospodářské kriminality zlínského Krajského ředitelství obvinili z trestného činu podvod třiapadesátiletého muže ze Zlína. Svým známým nebo klientům dluží minimálně padesát jeden milion korun.
Podvodu se měl muž podle všeho dopouštět opakovaně, a to už od roku 2005. Jako fyzická osoba si peníze půjčoval od svých známých s tím, že je použije na podnikatelské aktivity nebo jinak výhodně investuje. Jako podnikatel ve svůj prospěch používal peníze, které patřily jeho klientům. Některým například nepřiznal, že jim bylo vyplaceno odškodné, o čemž se klienti  dozvěděli později. S některými uzavřel smlouvy o půjčkách, v termínu však peníze nevrátil. Další lidé mu svěřili finanční prostředky jako zálohy za účelem koupi nemovitosti, poskytnutí půjčky třetí osobě apod. Tyto peníze však muž vybral a použil pro svou potřebu. Kriminalisté zjistili, že muž si peníze půjčoval přesto, že si už u sjednávání půjček byl vědom své tíživé finanční situace a toho, že peníze nemůže ve stanovených lhůtách vrátit, a to i vzhledem k předešlým nesplaceným závazkům, kterým nedostál ani přes opětovné urgence.
Naši kriminalisté prozatím škodu vyčíslili na bezmála 51 milion korun a zahájili trestní stíhání tohoto pachatele jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvod podle § 209 odst. 1, odst. 5 písm. a) trestního zákoníku. Právě kvůli rozsahu škody teď muži hrozí trest odnětí svobody na 5 až 10 let.
 
24. listopadu 2011, mjr. Ing. Jana Bartíková

vytisknout  e-mailem