Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Řidiči jsou na zimu připraveni

VSETÍNSKO: Proběhla společná preventivní akce vsetínských a novojičínských policistů.  

Včera dopoledne se uskutečnila na silnici první třídy I/58 na Pinduli mezi obcemi Rožnov p. Radhoštěm a Frenštát p. R. preventivní akce novojičínských a vsetínských policistů zaměřená na zimní výbavu vozidel.
 
Pro realizaci této akce jsme s kolegy z Nového Jičína vybrali úsek – kopec, který je v zimě často prolémový, jelikož je zde velké stoupání, rovněž je velmi frekventovaný a navíc je tady hranice okresů Nový Jičín a Vsetín, tudíž jsme zde mohli akci zrealizovat společně. Cílem bylo zvýšil v podvědomí řidičů informovanost o tom, že zimní pneumatiky mají jiné vlastnosti než pneumatiky letní, což výrazně ovlivňuje bezpečnost v silničním provozu v zimním období.´Během dopoledne kolegové z dopravních inspektorátů z Nového Jičína a Vsetína při silničních kontrolách zastavili několik desítek vozidel. Převážná většina řidičů na Pinduli přijela na zimních pneumatikách. V takových případech nastal prostor pro krajské koordinátory Besipu, kteří společně s Karlem Lopraisem řidiče odměnili reflexními doplňky nebo jinými drobnými, ale užitečnými dárky. Ty, kteří ještě neměli „přezuto“, jsme upozornili, že by tak měli učinit do konce října, jelikož od 1. listopadu jim nově tuto povinnost ukládá zákon, kde je uvedeno, že pokud pojedou po komunikaci, kde je sníh, led nebo námraza, mohou jet pouze s vozidlem, které má zimní pneumatiky. Akce se uskutečnila ve spolupráci se společností Best Drive, jejíž pracovníci poskytovali řidičům dle zájmu odborné rady spojené s rozdíly užívání letních a zimních pneumatik.
 
Řidiči by neměli zapomenout, že je stále v platnosti dopravní značka „Zimní výbava“, která přikazuje řidiči v období od 1. listopadu do 31. března pokračovat v jízdě za toutou značkou pouze za použití zimních pneumatik, které mohou nahradit sněhovými řetězy. V okrese Vsetín je tato značka pouze na silnici III/05726 v katastru obce Valašská Bystřice.
zimní výbavazimní výbava

 

 

27. října 2011, por. Mgr. Lenka Javorková

preventivní akcepreventivní akce
preventivní akcepreventivní akce

vytisknout  e-mailem