Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Veletrh dopravní prevence 3. ročník

Brno: Jak funguje integrovaný záchranný systém 

 

Dne 6. a 7. září 2010 proběhl v Brně v areálu Sportovního klubu policie na ulici Bauerova 3. ročník „Veletrhu dopravní prevence“. Akce oproti předchozím rokům se lišila tím, že byla dvoudenní. První den, pondělí, byl věnován našim handicapovaným spoluobčanům, kteří se dostavili v hojném počtu a bylo jich asi 300. Druhý den byl mnohem náročnější díky většímu počtu návštěvníků. Úterý bylo určeno pro studenty středních škol, tzv. mladé a začínající řidiče. Počet středoškoláků se vyšplhal na celkových 850.

Během akce účastníci mohli shlédnout 3 firmy nabízející invalidní vozíky jak mechanické, tak i na elektrický pohon a dále speciální invalidní tříkolky, stánek zdravotní pojišťovny se svojí prezentací, BESIP tým se svojí expozicí včetně autotrenažéru a mototrenažéru, nárazový trenažér Besipu simulující náraz do zdi ve 30-ti km rychlosti, otočný trenažér Armády České republiky, 3 moderní hasičská auta včetně praktických ukázek vyprošťování osádky vozidla vyřezáváním, vozidlo rychlé záchranné služby s osádkou a praktickými ukázkami nejen první pomoci, výukový motocyklový a automobilový trenažér z pracoviště prevence Policie ČR, policejní motocykl , Škodu Octavii RS v policejních barvách, výjezdové vozidlo dopravních nehod, policejní dálniční VW Passat R 36, jeden z nejmodernějších nízkopodlažních autobusů Dopravního podniku města Brna s nástupem do vozidla pomocí výsuvné plošiny pod označením CIBUS ENA MAXI 54A, který pojme 6 vozíčků včetně doprovodu nebo 20 osob, poškozený osobní automobil havarovaný přes střechu, stánek motocyklové asociace a jejich hostů včetně odborného výkladu, 2 brněnské autoškoly, 2 závodní týmy se svými vozidly a osádkou, 4 osobní automobily na ruční ovládání, doprovodné vozidlo pro přepravu nadrozměrných nákladů.

     Na akci byly pozvány školy z Brna a okolí. Během dne proběhly i ukázky policistů z oddělení hlídkové služby, kdy studenti a ostatní účastníci měli možnost shlédnout techniky zakročujících policistů při zajišťování nebezpečného pachatele ve vozidle i na útěku.

 


 

nprap. Petra Hrazdírová

nprap. Milan Gruška

vytisknout  e-mailem