Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Řidiči a návykové látky

Před jízdou popíjeli alkohol 

Řidiči a návykové látky
     V sobotu 10. října 2009 v 18.00 hodin řídil 30 letý muž z obce na Plzni-jihu osobní automobil zn. Renault po komunikaci č. I/27 od obce Dehtín směr Švihov. Při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal před obcí Kokšín s vozidlem na mokrém povrchu vozovky smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci, kde vozidlo zůstalo. Při prošetřování příčiny dopravní nehody se řidič podrobil dechové zkoušce a alkoholtester zjistil 1,29 promile alkoholu v dechu. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Škoda na vozidle činí 15 tis. Kč.
     U obce Divišov byl kontrolován hlídkou policie v sobotu 10. října 2009 ve 23.10 hodin řidič 30 letý muž ze Sušicka, který řídil vozidlo zn. Ford. Dechovou zkouškou bylo u řidiče zjištěno 1,94 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
     V neděli 11. října 2009 v 0.20 hodin byl v Nýrsku kontrolován řidič 36 letý muž z obce na Plzni-jihu, který řídil osobní automobil zn. Škoda Favorit. Při kontrole byl řidič vyzván k provedení dechové zkoušky a alkoholtester zjistil 1,93 promile alkoholu. Policie případ šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
    Hlídkou policie byl v Klatovech na ulici Dr. Sedláka kontrolován v neděli 11. října 2009 v 0.25 hodin řidič 24 letý muž z Přešticka, který řídil osobní automobil zn. Peugeot 405. Řidič se podrobil testu na užití návykových látek před jízdou a tento byl pozitivní. Šetřením policie bylo zjištěno, že muž má podle rozhodnutí městského úřadu uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel na dobu od měsíce června letošního roku do měsíce prosince roku 2010. Dále policisté zjistili, že registrační značky umístěné na kontrolovaném vozidle byly přiděleny jinému vozidlu a muž je podezřelý ze spáchání přestupku. Policie případ šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž převzal sdělení podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
    V Klatovech byla hlídkou policie kontrolována v neděli 11. října 2009 před pátou hodinou ranní řidička 31 letá žena z Klatovska, která řídila vozidlo zn. Škoda Fabia. Řidička byla při kontrole vyzvána k dechové zkoušce a bylo zjištěno 1,43 promile alkoholu. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz. Případ policie prošetřuje ve zkráceném přípravném řízení.
     Ve všech uvedených případech řidiči souhlasili s lékařským vyšetřením a odběrem krve.
 

vytisknout  e-mailem