Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Neukázněnost řidičů je alarmující

Pod vlivem drog i alkoholu usedají řidiči za volant 

 
     Proti dvacetipětiletému muži z Prahy – Průhonic byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů a ohrožení pod vlivem návykové látky.
 
     Mladík řídil osobní motorové vozidlo zm. Citroen Xantia v katastru obce Nupaky. Zde byl kontrolován policejní hlídkou z Obvodního oddělení Čestlice. Policisté u muže nalezli jedenáct tablet obsahujících látku MDMA – tzv. extáze a čtyři kusy sáčků s obsahem bílé krystalické látky obsahujících látku metamfetamin - tzv. pervitin. Muž se policistům přiznal, že přesně nezjištěné množství této látky užil při jízdě s motorovým vozidlem. Tento prášek vdechnul nosem za pomocí ruličky vytvořené ze stravenek. Řidič byl převezen k dalšímu lékařskému vyšetření, kde mu byla v moči prokázána přítomnost těchto látek.
 
    Dne 12. ledna 2009 policisté zajájili úkony trestního řízení proti jednatřicetiletému muži z Prahy 4 pro trestný čin ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.
 
     Mladík řídil ve večerních hodinách osobní motorové vozidlo zn. Škoda Octavia v katastru obce Kamenice. Při své jízdě vjel do jednosměrné ulice do protisměru, narazil pravou přední částí svého vozidla do šestašedesátiletého chodce. Ten v důsledku nárazu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. S vozidlem bylo po nehodě manipulováno, stočeno a postaveno za zemřelého v opačném směru jízdy než původně jelo. Řidič odmítl orientační dechovou zkoušku na alkohol, byl vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem krve, čemuž vyhověl s tím, že si nechá odebrat pouze moč. Při tomto vyšetření bylo zjištěno 1,9 g/kg alkoholu v moči. Následně se po pěti hodinách po dopravní nehodě podrobil orientační dechové zkoušce, kdy nadýchal 1,03 promile alkoholu v dechu.
 
 
    I takoví nezodpovědní lidé si sedají za volant a jsou tak nebezpeční nejen sobě, ale především všem ostatním účastníkům silničního provozu. Alkohol ani drogy za volant nepatří.
 
 
 

vytisknout  e-mailem