Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

SPEED MARATHON 2024

KRAJ – Do kontroly dodržování rychlostních limitů se zapojila i veřejnost. 

Dne 19. dubna 2024 se uskutečnila celorepubliková speciální kontrola dodržování rychlostních limitů s názvem SPEED MARATHON. Jedná se o akci s preventivním charakterem, která probíhá pravidelně v celé Evropě. Od jiných kontrol se tato odlišuje tím, že je do ní zapojena částečně i veřejnost. Ta má možnost navrhovat Policii České republiky místa, která považuje za riziková. V Libereckém kraji navrhla veřejnost více než 260 míst, ze kterých policie vybrala 60. Bohužel některé tipy museli policisté vyřadit, neboť na navrhovaných místech nebylo možné měřit, jako je například vrchol Ještědu, přistávací plocha libereckého letiště nebo střed vodní nádrže Mšeno v Jablonci nad Nisou.

3Dopravní policisté v Libereckém kraji měřili v průběhu celého dne, na některých místech i opakovaně. Zkontrolovali celkem 198 vozidel a zjistili 94 přestupků v dopravě. V 71 případech překročili řidiči nejvyšší povolenou rychlost. Celkem 64 řidičů překročilo rychlost v obci a 7 mimo obec. Z uvedených hříšníků 5 řidičů drželo za jízdy telefon nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení a 4 řidiči nepoužili bezpečnostní pás nebo zádržný systém. U 5 vozidel policisté zjistili nevyhovující technický stav. Zbylé přestupky se týkaly způsobu jízdy, jízdy v jízdních pruzích, cyklistů a chodců.

Celkem 87 přestupků policisté projednali příkazy na místě v celkové výši 150 200 Kč, 7 přestupků oznámili správnímu orgánu a jednomu řidiči zadrželi řidičský průkaz za překročení rychlosti.

22. 4. 2024
nprap. Libor Barták
preventista KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem