Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policisté obdarovali děti z dětských domovů

KARLOVARSKÝ KRAJ – Rozdána byla téměř stovka dárků. 

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje uspořádalo před Vánoci akci „Stromky vánočních přání“. Cílem této akce, do které se zapojili policisté i občanští zaměstnanci, bylo splnit vánoční přání dětem z dětských domovů v Karlovarském kraji, konkrétně dětem z SOS vesničky v Karlových Varech a dětem z dětských domovů v Horním Slavkově na Sokolovsku a Plesné na Chebsku.

Na recepcích jednotlivých územních odborů v kraji byly umístěny vánoční stromečky s jednotlivými přáníčky. Na kartičkách byla buď konkrétní přání dětí, nebo jejich jméno a věk a bylo na uvážení každého, čím dítě obdaruje. Na třech vánočních stromech bylo přibližně 60 přáníček a princip byl jednoduchý, každý kdo se chtěl do této dobrovolné akce zapojit, tak si ze stromečku vzal přáníčko a poté zakoupil požadovanou hračku, oblečení či hygienické pomůcky.

Následně se všechny dárky, kterých se sešla zhruba stovka, zabalily a těsně před Vánoci se odvezly do jednotlivých dětských domovů. Děti v dětských domovech dostaly svůj dárek během Štědrého dne, respektive v den, kdy se v dětském domově Vánoce slavily. „Tahle akce ze strany policistů nás velice potěšila. Děti našly pod stromečkem dárky, které si přály, takže u nich panovala obrovská spokojenost, navíc viděly, že o Vánocích se přání opravdu plní, alespoň tedy pod stromečkem,“ uvedla v poděkování adresovaném Krajskému ředitelství policie Karlovarského kraje jedna ze zástupkyň obdarovaného dětského domova.

A nutno dodat, že mezi policisty a občanskými zaměstnanci byl o to, aby mohli někomu splnit vánoční přání, obrovský zájem. Přibližně šest desítek přáníček totiž z vánočních stromků doslova „zmizelo“ za necelých 24 hodin. Našla se také spousta kolegů, na které již přáníčko nezbylo, ovšem přesto zakoupili hračku a přidali jí k požadovaným dárkům. „Velice mě těší, jak se k této připravované akci kolegové postavili. Opět prokázali, že když mohou, tak rádi pomohou. Jsem rád, že jsme mohli alespoň takto přispět k tomu, aby měly děti z dětských domovů o trochu hezčí Vánoce,“ uvedl plk. Mgr. Michal Šavrňa, který se do akce rovněž zapojil a svým dárkem potěšil jedno z dětí v dětském domově. „Jaký dárek jsem pořídil, to pochopitelně neprozradím, není to důležité. Důležité je, že ten klučina našel pod stromečkem to, co si přál,“ doplnil s úsměvem ředitel.

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje obdobnou akci uspořádá i v letošním roce, ovšem pro jiná zařízení v Karlovarském kraji.

nprap. Jakub Kopřiva
8. 1. 2024

Odkazy do noveho okna

Vánoční dárky

Vánoční dárky 

Detailní náhled

Vánoční dárky

Vánoční dárky 

Detailní náhled

Vánoční dárky

Vánoční dárky 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem