Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Přes dvě promile v dechu a nezajištěné batole v autě

JABLONEC NAD NISOU – Řidička usedla za volant pod vlivem alkoholu a navíc si vezla své dítě, které nebylo řádně zajištěné v autosedačce. 

V uplynulých dnech policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 33leté ženě podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustila minulý týden v pátek večer.

Tehdy kolem jednadvacáté hodiny jela s vozidlem Peugeot 308 ulicí Československé armády v Jablonci nad Nisou, kde neunikla svým nestandartním způsobem jízdy hlídce policistů z Pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Podezřelá nepřirozeně při jízdě ve svém jízdním pruhu přejížděla z jedné strany na druhou, přičemž se jí vyhýbala i některá protijedoucí vozidla. Z tohoto důvodu se policejní hlídka (policista s policistkou) rozhodla vozidlo zastavit a provést kontrolu. Již při první komunikaci řidička jevila známky požití alkoholu a samotné se jí nedařilo ani řádně zajistit vozidlo, s čímž jí musel pomoci i policista. Během kontroly se policistka všimla ani né ročního dítěte položeného nepřipoutaného v autosedačce tzv. vajíčku na předním sedadle spolujezdce ve směru jízdy vozidla, které se hýbe a hrozí, že z autosedačky vypadne. Z tohoto důvodu okamžitě oběhla vozidlo, otevřela dveře na straně spolujezdce a dítě chytla do náruče těsně před tím, než z autosedačky vypadlo.

Pro policejní hlídku za těchto skutečností už ani nebylo překvapením, že výsledek provedené dechové zkoušky u řidičky vozidla byl pozitivní. V jejím dechu po několika nevydařených pokusech nakonec naměřili hodnotu alkoholu 2,17 promile. Podezřelé nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok.


22. 11. 2023
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem