Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Šíření nakažlivé nemoci

Pražští kriminalisté hledají poškozené, které mohl třiatřicetiletý muž nakazit virem HIV. 

Pražští kriminalisté třetího oddělení Prahy III se touto cestou obrací na veřejnost s upozorněním na velmi závažné a nebezpečné chování 30letého muže, který je HIV pozitivní a vědomě virus šířil dál. V této souvislosti pátrají po dalších poškozených, kteří s mužem měli intimní styk, aby se neprodleně ozvali na linku 158 nebo vyšetřovateli případu na mail orp3.skpv.ook3@pcr.cz.

Uvedený případ vyšel najevo, když se na konci července přišel muž sám přiznat na policejní služebnu, jelikož ho tížilo svědomí. Policistům uvedl, že od roku 2018 do konce července 2023 měl pohlavní styk s více než pětadvaceti muži, kdy jim neřekl, že je HIV pozitivní. Na muže, se kterými měl pohlavní styk, nemá žádné kontaktní údaje, jelikož se s nimi seznamoval v pražských gay klubech či pornokabinkách a vždy se jednalo o vztahy na jednu noc.

Kriminalisté se případem v současné chvíli zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

"Osoby, které navštěvují podniky, jež slouží k poskytování sexuálních služeb, nebo v nichž jsou navazovány a realizovány jednorázové sexuální kontakty, jakož i osoby vedoucí sexuální život mimo monogamní vztah s vícero osobami, by měly ve vlastním zájmu požádat svého lékaře o absolvováni testu na HIV a jiná pohlavně přenosná onemocnění. Lze také využít bezplatné anonymní testování - místa jsou zveřejněna zde www.hiv-testovani.cz. Včasné odhalení HIV a úspěšná léčba zajistí neinfekčnost a běžný život." řekl Jiří Pavlát ředitel Česká společnost AIDS pomoc

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 29. 9. 2023

Odkazy do noveho okna

stáhnout

stáhnout 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem