Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Vážná zranění mladistvých

Potyčka před barem skončila závažným zraněním dvou sedmnáctiletých mladíků 

Kriminalisté z 1. oddělení Obvodního ředitelství Prahy I. se zabývají závažným případem napadení, které se odehrálo v polovině června před barem na Jungmannově náměstí. V pozdních nočních hodinách došlo před barem ke konfliktu a slovní rozepři mezi dvěma skupinami cizinců. Konflikt však vygradoval až k fyzické potyčce, při níž jeden z aktérů udeřil sedmnáctiletého mladíka do hlavy a to v okamžiku, když k němu byl poškozený otočen zády. Mladík zcela bezvládně upadl na zem, kde se ještě udeřil hlavou o kamennou dlažbu a zůstal na místě bezvládně ležet. Zraněnému sedmnáctiletému muži pomohli jeho kamarádi, kteří jej zvedli ze země. Mladík, se po chvíli probral z bezvědomí, nicméně si jeho zranění na hlavě vyžádala několikatýdenní léčbu.

Ani tímto činem se však konflikt mezi dvěma skupinami neuzavřel a pouhých pár minut poté, došlo k dalšímu napadení. Jeden z aktérů udeřil dalšího mladíka do hlavy, až upadl na zem, kde do něj ještě několik lidí kopalo. Kamarádi, kteří se jej snažili bránit, byli taktéž napadeni pěstmi do obličeje. Jeden ze sedmnáctiletých mladíků dostal tak velkou ránu, že upadl celou vahou na zem, kde se taktéž udeřil do hlavy a upadl do bezvědomí. Ránou a následným pádem došlo k prasknutí lebky, vnitřnímu krvácení a hrozil mu edém mozku. Pouze díky velmi rychlému příjezdu záchranářů a okamžité vysoce odborné lékařské pomoci a operaci mozku mladík přežil. Do současné chvíle je stále v rukou lékařů a hrozí, že bude mít trvalé následky.

Díky velmi dobré práci se kriminalistům podařilo zjistit totožnost a následně zadržet oba útočníky. Oba jednadvacetiletí muži byli obviněni z trestného činu těžké ublížení na zdraví a z trestného činu výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let.

video: www.uschovna.cz/zasilka/MPHYFKVKNC9UZ9PE-IHL

kpt. Eva Kropáčová
14.9.2023

vytisknout  e-mailem