Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Krádež zlatých mincí - aktualizace II

Z prodejního pultu odcizil dvě sběratelské alba se čtyřiadevadesáti zlatými mincemi za více než jeden milion dvě stě tisíc korun. 

Od soboty se pražští kriminalisté zabývají případem krádeže sběratelských zlatých mincí, které se měli dopustit dva dosud neznámí muži na veletrhu v Letňanech. Nejprve jeden z dvojce odlákal pozornost prodávajícího a druhý mezitím odcizil dvě alba zlatých mincí za více než jeden milion dvě stě tisíc korun. Policisté šetřením zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět jak samotná krádež, tak oba podezřelí muži. Pokud je na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158.

Policisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí, vzhledem k vysoké škodě, až osmiletý pobyt za mřížemi.

por. Violeta Siřišťová – 13. 9. 2023

Aktualizace - Policisté již znají totožnost obou podezřelých a nyní v případu probíhají standartní úkony. Děkujeme všem, kteří pátrání věnovali pozornost a přispěli tak k rychlému objasnění případu.

por. Violeta Siřišťová - 15. 9. 2023

Aktualizace II: V minulých dnech kriminalisté třetího policejního obvodu zahájili trestní stíhání s jedním podezřelým z této krádeže, kdy mu v případě odsouzení hrozí až osm let vězení. Druhý spolupachatel byl vypátrán na základě evropského zatýkacího rozkazu ve Francii, kde byl odsouzen za další krádež a to na devět měsíců. Zjištění totožnosti bylo poměrně složité, protože oba muži používali několik falešných identit. Nicméně díky spolupráci s Ředitelstvím pro mezinárodní spolupráci se jejich totožnost povedla zjisti.

Odcizené mince se zatím dohledat nepodařilo a kriminalisté po nich stále pátrají. 

mjr. Jan Daněk - 28.1.2024

vytisknout  e-mailem