Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zastavil ho až PIT manévr

Nebezpečně ujíždějícího řidiče nezastavil policejní zataras ani varovný výstřel. Na řadu tak přišel PIT manévr, který celé pronásledování ukončil. Prosíme všechny, které tento řidič v neděli 10. září půl hodiny po poledni svou nebezpečnou jízdou ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158. 

V neděli dvacet minut po poledni se policisté ze "čtyřkové oháesky" rozhodli v Českobrodské ulici v Praze 9 zastavit a zkontrolovat vozidlo VW Golf černé barvy. V momentě, kdy se na vozidle rozsvítily majáky, řidič začal ujíždět vysokou rychlostí. Pronásledovaný při jízdě metropolí ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a porušoval dopravní předpisy s cílem policistům ujet. Nebezpečně ujíždějícího řidiče, který ve vozidle nebyl sám, nezastavil ani policejní zátaras a ani varovný výstřel ze strany policistů z PMJ. V Netlukách řidič vjel vysokou rychlostí na cyklostezku, kde svou riskantní a bezohlednou jízdou ohrozil několik cyklistů a chodců.  Pronásledování v obci Nedvězí ukončil až PIT manévr policistů z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu. Z havarovaného auta se ještě řidič pokusil utéci, proto byl proti němu použít teaser a následně byl zadržen. Lustrací policisté zjistili, že má devětatřicetiletý řidič vyslovený zákaz řízení všech vozidel a odmítl se podrobit testu jak na alkohol, tak na drogy.

Prosíme všechny, které tento řidič v neděli 10. září půl hodiny po poledni ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158. Celým případem se v současné chvíli zabývají policisté pro podezření ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

vytisknout  e-mailem