Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Potápění v extrémních podmínkách

Policejní potápěči absolvovali kurz ve znečištěných vodách. 

V minulém týdnu  se v Brně uskutečnila část kurzu P4 pro příslušníky Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku, kteří skládali jednu z  nejnáročnějších a nejvyšších potápěčských kvalifikací u Policie České republiky. Tato fáze kurzu se zaměřila na potápění ve výstroji určené pro prostředí s nejvyšší možnou mírou znečištění.

Místo pro ponor nebylo jen tak ledajaké, policejní potápěči se zanořili do nádrže pro fekálie u Brněnských vodovodů a kanalizací v Modřicích. Zde měli příležitost prověřit spolehlivost výstroje firmy Kirby Morgan, která se osvědčila jako naprosto spolehlivá v extrémních podmínkách. Součástí cvičení byly i povrchové činnosti, kdy se potápěči střídali a starali se o své kolegy na hladině. Tímto způsobem zdůraznili důležitost týmové spolupráce a vzájemné důvěry.

Celý kurz probíhal pod přísným dohledem instruktorů a odborníků na potápění, a všichni účastníci ukázali nejen své dovednosti a odhodlání, ale také schopnost pracovat v náročných podmínkách, které potápění ve znečištěném prostředí přináší.

Zvláštní poděkování patří kolegům z Hasičského záchranného sboru města Brna, kteří zajistili perfektní dekontaminaci potápěčů a použité výstroje po návratu z nádrže. Tato spolupráce je klíčová pro bezpečnost a úspěšné absolvování takovýchto náročných cvičení.

kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR
5. září 2023

vytisknout  e-mailem