Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

„Vloupač“ dopaden

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky dopadli krátce po činu podezřelého, který se v pražském Braníku vloupal do vozidla. 

Velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli ve středu krátce po deváté hodině ranní do ulice Vltavanů v Praze 4, kde se měl muž vloupat do vozidla. Podezřelý nejprve rozbil okýnko u zaparkovaného vozu, kdy byl vyrušen náhodným kolemjdoucím, který vše ohlásil na linku 158. Podezřelý mezitím z místa utekl, ale díky výbornému popisu oznamovatele ho policisté z PMJ během krátké chvíle vypátrali, když se snažil utéct přes potok.

Policisté podezřelého za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě. Lustrací navíc zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého recidivistu, který je v podmínce, jelikož byl v minulosti několikrát za majetkovou trestnou činnost již trestán. Navíc u něj při prohlídce nalezli věci, pocházejí z jiné trestné činnosti, konkrétně z vloupání do vozidla v Praze 6. Policisté recidivistu převezli na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu krádež. Na čtyřiačtyřicetiletého muže byl již podán od státního zástupce návrh na potrestání.

VIDEO: Zásilka | Úschovna.cz (uschovna.cz)

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 5. 9. 2023

vytisknout  e-mailem