Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - V neděli zavítá do Liberce FC Baník Ostrava

LIBEREC - V neděli 23. července 2023 se v Liberci na stadionu u Nisy utkají fotbalové celky FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava. Policisté připravují bezpečnostní opatření. 

AKTUALIZACE:

Dnes se v Liberci, na stadionu U Nisy sehrálo fotbalové utkání Fortuna ligy mezi celky FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava, které skončilo 3:1 pro Liberec. Výkop byl v 15:00 hodin. Zápas sledovalo přímo na stadionu celkem 3338 diváků – z toho 538 fanoušků hostujícího celku. Na základě předem získaných informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový a z tohoto důvodu Policie České republiky připravila na den jeho konání bezpečností opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Liberce.

Na bezpečnost  na stadionu i ve městě dohlíželo přes 150 policistů a přes 130 členů bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.  Do bezpečnostního opatření byla zařazena i Krajská pořádková jednotka Krajského ředitelství Libereckého kraje a Speciální pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Dále v něm byli zapojeni policisté pořádkové a dopravní policie a policisté Služby kriminální policie a vyšetřování, včetně psovodů.

Všem policistům se podařilo udržet veřejný pořádek v okolí stadionu i v celém městě a zajistit bezpečnost silničního provozu tak, že nevznikla žádná kolizní situace. Nedošlo k žádnému závažnému narušení veřejného pořádku a páchání trestné činnosti v souvislosti s fotbalovým utkáním. Během tohoto opatření policisté řešili šest přestupkových jednání v dopravě. 

Na základě vyhodnocení celého bezpečnostního opatření můžeme nyní konstatovat, že síly a prostředky Policie České republiky byly nasazeny v souladu s předpokládaným rizikem.

23. 7. 2023
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

---------------------------------------------------------------------

V neděli 23. července 2023 se v Liberci, na stadionu U Nisy sehraje fotbalové utkání Fortuna ligy mezi celky FC Slovan Liberec a FC  Baník Ostrava. Zápas bude zahájen v 15:00 hodin. 

Tento zápas je ze strany Policie ČR vyhodnocen jako rizikový, čemuž bude odpovídat i opatření, na které se policisté připravují. Předpokládáme, že ze strany některých neukázněných příznivců sportovních klubů a diváků dojde v souvislosi s konáním sportovní akce k narušení veřejného pořádku. Cílem bezpečnostního opatření je zejména zajistit veřejný pořádek, klid a bezpečnost ve městě Liberci a jeho okolí a zejména v okolí fotbalového stadionu U Nisy. V případě  páchání výtržností ze strany fanoušků budou policisté připraveni tyto incidenty důrazně řešit. Úkolem  policistů bude mimo jiné  zajistit bezpečnost a plynulost v dopravě, aby nedocházelo ke kolizním situacím.

Do opatření budou zapojeni policisté pořádkové, dopravní i kriminální služby. V terénu budou i členové Antikonfliktního týmu,  policisté z pořádkových jednotek z Libereckého a Ústeckého kraje a psovodi. 

Policisté budou monitorovat již příjezd fanoušků do Liberce a rovněž dohlížet na jejich přesun na stadion U Nisy. Dále budou dohlížet na bezproblémový průběh fotbalového utkání. Monitorovat situaci budou samozřejmě i po skončení utkání a odjezdu fanoušků. S přesunem fanoušků na stadion mohou být spojené i menší komplikace v dopravě. V případě vyhodnocení situace může dojít k chvilkovému zastavení provozu.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení a zároveň pokyny policistů. 


20. 7. 2023
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem