Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Poznáte mladíky podezřelé z loupeže? - aktualizace

Kriminalisté pátrají po dvojici mladíků, kteří při jízdě ve vlaku vzali mladistvému pod pohrůžkou násilí sportovní boty Nike. Poznáte je? 

Od pátku 9. června pracují pražští kriminalisté na objasnění případu loupeže, která se stala při jízdě ve vlaku z Plzně do Prahy. Nedlouho po dvacáté hodině přisedli v západočeské metropoli dva mladíci k šestnáctiletému cestujícímu a dali se s ním do řeči. Po nějaké době se řeč stočila na jeho bílé boty zn. Nike Air Force, které se dvojici líbily a jeden z mladíků si je chtěl půjčit. Poškozený to neviděl jako dobrý nápad a odmítl. Mladíci se však nedali, požadavek opakovali a začali vyhrožovat, že pokud je nepůjčí, tak mu dají pěstí do obličeje. Poškozený ve strachu o své zdraví boty půjčil, ale zpět už je nedostal. Po příjezdu do stanice Smíchovské nádraží mladíci z vlaku vystoupili a dali se na útěk. Oloupenému mladíkovi nezbylo nic jiného než si nazout boty podezřelého a dostavit se na nejbližší policejní služebnu, i s fotografií podezřelého a jeho „novou obuví“, kterou ještě před jejich útěkem stihl pořídit.

Případ se škodou šesti tisíc korun je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. Pokud mladíky na záznamech poznáváte, kontaktujte prosím linku 158. Děkujeme.

 por. Mgr. Jan Rybanský - 17. červenec 2023

Aktualizace: Díky medializaci celého případu jsme obdrželi několik poznatků, na základě kterých se nám podařilo oba mladistvé podezřelé ztotožnit. Po provedení dalších úkonů, bude případ předán kolegům do Plzně.

Děkujeme veřejnosti, že pátrací relaci věnovala pozorrnost.

por. Mgr. Jan Rybanský - 18. červenec 2023

vytisknout  e-mailem