Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Včera ráno překvapil řidiče na silnici I/13 na Cvikovsku vlk

ČESKOLIPSKO - Jedno auto minul a vzápětí se s druhým střetl. 

Včera kolem půl sedmé ráno projížděla řidička osobního vozidla tovární značky Toyota Corolla od Liberce na Cvikov po silnici I/13, když jí v lesním úseku před Kunraticemi u Cvikova vběhl do jízdní dráhy vlk. Ten skočil na  silnici z jejího pohledu zleva před projíždějící osobní vozidlo v protisměru, se kterým se jen těsně minul a potom naběhl na její vůz, kterému se už bohužel nestačil vyhnout. Na toyotě zůstala po střetu s vlkem promáčklá levá přední část vozidla. Škodu jsme předběžně odhadli na 20 000 korun.

Zranění utrpělo jen zvíře, které odběhlo do lesa. Manžel řidičky se ho tam později snažil dohledat, ale nenašel ho. Žena za volantem toyoty po střetu s chráněnou šelmou zaparkovala vozidlo na nejbližším bezpečném místě a kontaktovala dopravní policisty. Ti ji mimo jiné podrobili dechové zkoušce, která ukázala, že pod vlivem alkoholu nebyla.

Nejde o první střet motorového vozidla s vlkem na Českolipsku. Vlk sražený u Ralska-Kuřívod v roce 2019 dokonce skončil jako exponát ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

11. 7. 2023
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

poškozená toyota 1

poškozená toyota 1 

Detailní náhled

poškozená toyota 2

poškozená toyota 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem