Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Prověřujeme případ týrání koček

JABLONEC NAD NISOU – Včera jsme byli požádáni o součinnost při prověřování oznámení k případu podezření na týrání několika koček v bytě ve městě. 

Krajská veterinární správa pro Liberecký kraj a Městská policie v Jablonci nad Nisou si včera vyžádali součinnost Policie České republiky k prověření oznámení k případu týrání zvířat v bytě v jednom z domů v Jablonci nad Nisou. Na místě policisté zjistili, že se v uvedeném bytě nachází celkem 29 koček, které v něm žily v odpadcích a výkalech. Všechny kočky byly ze strany veterinární správy odebrány a následně převezeny do útulku pro zvířata. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týraní zvířat, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

V souvislosti s tímto případem byly na místo vyslané hlídky z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou a Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou. V době prověřování oznámení byly v uvedeném bytě celé věci přítomny dvě ženy, které ovšem neuposlechly výzev policistů a musely být za použití donucovacích prostředků omezeny na svobodě. Jedna z nich během zákroku napadla zakročujícího policistu a byla zadržena. V tomto případě již kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu útok na úřední osobu.

Obě ženy byly po provedených úkonech propuštěny na svobodu. Policisté i kriminalisté nyní prověřují veškeré okolnosti obou případů.


28. 6. 2023
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem