Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Alkohol, drogy a mládež - pokračování

Policisté obvodního ředitelství Prahy I se v průběhu včerejšího dne zaměřili na mládež v souvislosti s užíváním drog a popíjením alkoholu. 

Včera v odpoledních hodinách proběhla v Praze I konkrétně v sadech Čelakovského, Vrchlického a na Václavském náměstí policejní akce zaměřena na kontrolu mladistvých a živnostenských provozoven v souvislosti s požíváním alkoholických nápojů a užívání drog.  Akce se zúčastnilo na dvě desítky policistů, kteří v průběhu několika hodin zkontrolovali osmdesát mladistvých a pět vytipovaných provozoven.

Policisté v průběhu akce zjistili celkem devět mladistvých pod vlivem alkoholu, z nichž jeden šestnáctiletý nadýchal 1,35 promile alkoholu, a dalším dvěma hříšníkům pod vlivem bylo třináct let. Oba si následně převzali rodiče. Policisté řešili i několik přestupků na úseku veřejného pořádku.

Tato akce nebyla v letošním roce ojedinělá a samozřejmě ani poslední.

por. Mgr. Jan Rybanský – 23. únor 2023

Pokračování: V průběhu včerejšího odpoledne a večera proběhla další série kontrol na území Prahy I. Na dvě desítky policistů se opět zaměřily na kontrolu nejen mladistvých, jestli nejsou pod vlivem alkoholu či drog, ale i dospělých zdali nejsou například v hledáčku policie. Policisté hlídkové služby, cizinecké i kriminální služby zkontrolovali v průběhu několika hodin přes osmdesát osob a několik provozoven. Zistili, že jeden z kontrolovaných se na území Prahy zdržuje neoprávněně, neboť má soudem zákázán vstup, a na další dva byl vydán příkaz k zatčení. Dále byli zajištěni dva cizinci, kteří neměli platná víza. Policisté řešili také dva přestupky na úseku drog. Celkem zjistili pět mladistvých pod vlivem alkoholu, kdy pomyslné vítězství bral sedmnáctiltý mladík, který nadýchal přes 1,7 promile a hned za ním šestnáctiletá dívka se skoro 1,4 promilemi.

por. Mgr. Jan Rybanský - 1. březen 2023

KRPA.nabor@pcr.cz.png

vytisknout  e-mailem