Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nepoučitelní

Na základě oznámení občanů zadrželi policisté dvojici vloupačů chvilku poté, co si věci odcizené ze sklepních kójí chtěli odnést a výhodně zpeněžit. To, že jsou oba za „majetek“ již v podmínce jako překážku, nebrali. 

V pátek 10. února hodinu po půlnoci přijal operační důstojník linky 158 několik oznámení od nájemníků bytového domu v Pitkovicích, kteří shodně nahlásili pravděpodobné vloupání do sklepů v jejich domě. Na místo okamžitě vyrazili hlídkaři čtvrtého policejního obvodu přijaté oznámení prověřit a skutečně na místě jednoho muže nalezli i s kufry odcizeného nářadí. Během chvilky se objevil i jeho kumpán. Oba se následně policistům přiznali k provedenému vloupání do sklepních kójí a odcizení nářadí.

Policisté je na místě zadrželi pro podezření z trestného činu krádež a převezli na policejní služebnu k výslechu. Tam navíc vyšlo najevo, že oba již byli za majetkovou trestnou činnost již souzeni, a v současné době jsou v podmínce. Není tak vyloučeno, že v případě odsouzení za uvedený čin budou jejich tresty změněny na nepodmíněné.

por. Mgr. Jan Rybanský – 16. únor 2023

vytisknout  e-mailem