Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Neoprávněné výběry z bankomatu

Pražští policisté šetří případ několika neoprávněných výběrů z bankomatů. 

Od konce května se policisté zabývají neoprávněnými výběry z odcizené platební karty, které provedl dosud neznámý muž. Poškozené po nákupu v obchodě v Praze 8 někdo zřejmě odcizil peněženku a ona to zjistila až poté, co jí v internetovém bankovnictví vybíhaly platby, které neprováděla. V tu chvíli celou věc nahlásila na policejní stanici. Celková částka neoprávněných výběrů z platební karty vyšplhala na bezmála padesát tisíc korun.

Policisté šetřením případu zajistili fotografie, na kterých je vidět podezřelý při výběru z bankomatu. Pokud ho poznáváte, kontaktujte prosím linku 158.

Muži je kolem 60 let, má štíhlou postavu a vyhublý obličej se šedivým strništěm na tvářích. Byl oblečen do modré džínové bundy, bílého trika a na krku měl řetěz z bílého kovu. Na hlavě měl nasazenou šedou čepici „bekovku“.

V současné době policisté prověřují případ pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což podezřelému hrozí až dva roky za mřížemi.

pprap. Martina Špryslová, DiS. – 4. srpna 2022

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem