Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Opakovaně se domáhal vstupu do bytu své matky

SOKOLOVSKO – Vyhrožoval a poškodil i zaparkované vozidlo. 

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 38letého místního muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů výtržnictví, vydírání, nebezpečné vyhrožování a poškození cizí věci.

Takového jednání se měl obviněný muž dopustit nejprve v květnu tohoto roku. V několika případech se měl dožadovat v nočních hodinách vstupu do domu, kde bydlí jeho matka. Měl zvonit na zvonky ostatních nájemníků, křičet a bouchat do dveří. Když se dostal dovnitř domu, měl se snažit dostat do bytu své matky, avšak bezúspěšně. V jednom případě byl z domu vyveden policejní hlídkou a jeho jednání bylo vyřešeno pokutou. V dalším případě měl poškodit zaparkované vozidlo, které patřilo druhovi jeho matky. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 40 tisíc korun. Když se opět snažil ve stejný den dostat do domu, měl oslovit ženu, která v domě bydlí, aby ho tam vpustila. Ta však odmítla a proto jí měl slovně urážet a vyhrožovat, že pokud ho do domu nepustí, ublíží jejímu psovi, nebo jí. Následně jí měl odstrčit a způsobit jí zranění. V ženě vzbudil důvodnou obavu o její život a zdraví, i to, že své výhrůžky vyplní.

Naposledy se měl dožadovat vstupu do bytu své matky v několika případech v říjnu. V těch měl vyhrožovat ublížením na zdraví i druhovi matky, ve kterém vzbudil důvodnou obavu o jeho život a zdraví.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného 38letého muže do vazby. Ten jej akceptoval a soudce muže poslal do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.

kpt. Bc. Zuzana Týřová
24. 11. 2021

vytisknout  e-mailem