Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Seznámení skončilo loupeží - aktualizace

Poškození se na seznamce seznámili s mužem, který je nejprve omámil a následně oloupil. 

Pražští kriminalisté třetího oddělení čtvrtého policejního obvodu prověřují od minulého víkendu dvě loupeže v Praze 4. První případ se stal v sobotu a druhý v neděli, kdy modus operandi je v obou případech stejný. Přes seznamovací portál se podezřelý seznámil s oběma poškozenými, kteří ho následně pozvali k sobě do bytu. Tam společně popíjeli alkohol, kdy v nestřežený okamžik podezřelý nalil poškozenému do nápoje tekutinu. Po jeho vypití se poškozenému udělalo nevolno a okamžitě usnul. Toho vyžil dosud neznámý muž, odcizil z bytu elektroniku a z místa odešel. Kriminalisté se domnívají, že muž může mít těchto případů na svědomí více. Jeden z poškozených však po vypití nápoje a následném probuzení musel vyhledat lékařskou pomoc a nyní je hospitalizovaný v nemocnici.

Kriminalisté disponují fotografiemi podezřelého, které umístil na seznamovací portál. Dle výpovědi poškozených se mělo jednat o zhruba dvacetiletého muže, který mluvil několika cizími jazyky. Vzhledem k tomu, že nemůžeme vyloučit, že by se mohlo jednat o cizince, prosíme, aby zbystřili hoteliéři, ubytovatelé a recepční. Právě v jejich zařízení může tento muž bydlet. Nicméně se o cizince jednat vůbec nemusí a proto prosíme kohokoliv, kdo ho poznává, ať se ozve na linku 158.

Kriminalisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Nabádáme občany na rizika spojená s komunikací a následným seznámením na sociálních sítích. Anonymita internetu umožňuje pachatelům jednoduše vyhledávat potenciální oběti.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 21.10.2021

Aktualizace - Ve věci dvou případů loupeží spáchaných v říjnu roku 2021 skrytým podáním OPL poškozeným je známa totožnost podezřelé osoby, kterou je cizí státní příslušník nacházející se v současné době mimo území ČR. Ve věci spolupracujeme cestou vyžádaného  Evropský vyšetřovací příkazu s německými justičními orgány tak, aby mohlo být v České republice buď zahájeno trestní stíhání této osoby nebo aby celé trestní řízení mohlo být odevzdáno do Německa.  Děkujeme všem za pomoc při pátrání po podezřelém. 

por. Mgr. Violeta Siřišťová 

vytisknout  e-mailem