Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Neřidič pod vlivem drog

„Psovodi“ zastavili řidiče, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz a řídil pod vlivem drog. Navíc ve vozidle nalezli dvě kola, přičemž jedno pocházelo z krádeže. 

V sobotu 16. října večer si policisté z oddělení služební kynologie v rámci výkonu služby všimli vozidla Vw jedoucího ze strany na stranu v Bělocerkevské ulici v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a osádku, především však řidiče, zkontrolovat, neboť jeho jízda mnoho naznačovala. Záhy provedená kontrola potvrdila domněnku, že není vše v pořádku. Muž za volantem nikdy nevlastnil řidičský průkaz a navíc byl pod vlivem pervitinu a marihuany, což ukázal provedený test na drogy. A to nebylo všechno. V zadní části vozidla policisté nalezli dvě jízdní kola s vybroušenými výrobními čísly. K vlastnictví se nakonec přihlásil spolujezdec s tím, že jedno koupil před půl rokem a druhé den před kontrolou, za několik tisícikorun od muže v metru. Což byl na první pohled výrazný cenový nepoměr vzhledem ke kvalitě elektrokola.

Oba muži tak putovali na policejní služebnu k dalšímu opatření. Řidič se teď bude zodpovídat za jízdu pod vlivem drog a bez řidičského oprávněný. Spolujezdec naopak podal vysvětlení k nabytí a vlastnictví kol. Následě policisté zjistili, že jedno z nich bylo vedeno jako odcizené a mohli ho tak vrátit původnímu majiteli. Po původu druhého policisté pátrají.

por. Mgr. Jan Rybanský - 20. říjen 2021

vytisknout  e-mailem