Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství České republiky 2021 soutěže psovodů Policie ČR se služebními psy

Čtyřdenní klání zná své vítěze. 

XVII. ročník policejního mistrovství psovodů se služebními psy se uskutečnil v Solenici.  

Pod záštitou ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky 34 nejlepších psovodů, ze všech bezpečnostních sborů a ozbrojených sil České republiky, téměř celý tento týden soutěžili ve dvou hlavních kategoriích a to ve vyhledávání výbušnin a vyhledávání omamných a psychotropních látek. Všichni změřili své síly také v disciplíně ovladatelnosti a obratnosti psů.

Policie ČR letos na své mistrovství psovodů specialistů pozvala také kolegy z Armády ČR, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR a Vojenské policie. Čtyřdenní klání tak získalo ještě na vyšší kvalitě, konkurence soutěže tím nabyla obrovských rozměrů. Výměna zkušeností mezi psovody a navázání nových vztahů mezi jednotlivými rezorty je rovněž velmi důležitou součástí podobných setkání. Přáním pořadatelů byla rovněž účast zahraničních psovodů z okolních zemí, bohužel letošní situace realizaci tohoto záměru nepřála.

Vítězem v kategorii nejlepší poslušnost - se stal prap. Jiří Petrus se služebním německým ovčákem Lexem Japedo z Vězeňské služby.

V kategorii vyhledávání omamných a psychotropních látek se nejlépe umístil nprap. Filip Gavor se se svou fenkou belgického ovčáka Force Graf Czech z Celní správy.

Mistrem Policie ČR v kategorii vyhledávání omamných a psychotropních látek se stala nprap. Simona Janoušková s německým ovčákem Erikem Rapax Bohemia z Krajského ředitelství hl. města Prahy.

V kategorii vyhledávání výbušnin se nejlépe umístil nprap. Stanislav Hitha s erdelterierem Iposem Zlatý most taktéž z Krajského ředitelství hl. města Prahy, který se zároveň stal Mistrem Policie ČR v této kategorii.

Kategorii družstev ovládlo  KŘP hl. města Prahy, které si odvezlo zároveň putovní pohár policejního prezidenta.

Výkony psovodů a především jejich psů opět ukázaly na nezastupitelnou úlohu služebního psa při plnění úkolů Policie ČR a zároveň opět prokázaly výbornou úroveň policejní služební kynologie v České republice.

Ocenění předávali první náměstek policejního prezidenta genmjr. Martin Vondrášek, ředitel ředitelství služby pořádkové policie PP ČR plk. Petr Sehnoutka a vedoucí odboru kynologie a hipologie plk. Petr Kozák.

Během slavnostního ukončení mistrovského klání převzali také ocenění dlouholetí významní partneři. Ppor. Josef Dušánek – vedoucí výcvikového zařízení kynologické služby Celní správy ČR, který svou dlouhodobou práci zásadně přispěl k rozvoji služební kynologie a významně spolupracoval s Policií ČR.

Ocenění také získala paní Ing. Ivona Svobodová, Ph.D., z ČZU v Praze, která se podílí na tvorbě a přípravě různých projektů, v současné době se konkrétně jedná o projekt s pracovním názvem PÁTRAČ.

Poděkování patří všem, kteří se mistrovství zúčastnili a podíleli na jeho uskutečnění!

kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR

vytisknout  e-mailem