Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pan nepoučitelný

Z opakovaného trestního stíhání za vloupačky a krádeže v průběhu uplynulých několika let se nepoučil dvacetiletý muž. Nedlouho po dalším vloupání ho pak zadrželi policisté ze speciální pořádkové jednotky. 

V pondělí 19. července chvíli po poledni nahlásil na tísňovou linku policie oznamovatel podezřelého muže, který se vloupal do bytového domu v Šífařské ulici a pohybuje se uvnitř. Policisté byli na místě během několika minut, nicméně v domě se již nenacházel. Oznamovatel však udal perfektní popis a tak ho policisté z SPJ nalezli během několika minut v hloučku dalších osob v sousední ulici. Ačkoli zpočátku zapíral a kál se, že nic neudělal, pochopení nenalezl a posléze se k činu doznal. Dále uvedl, že žije jen z brigád a darů svých kamarádek. Policejních evidence pak odhalily, že za vloupačky a krádeže již byl v uplynulých letech opakovaně trestně stíhán. Navíc po něm v době zadržení aktuálně pátrali středočeští policisté v souvislosti s krádeží.

Dvacetiletý muž byl předveden na policejní služebnu v Modřanech pro podezření z krádeže ve stádiu pokusu a bude s ním vedeno zkrácené přípravné řízení.

por. Mgr. Jan Rybanský - 22. červenec 2021

vytisknout  e-mailem