Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Seniorce ukradl peněženku

JABLONEC NAD NISOU – Pátráme po neznámém pachateli, který minulý týden ve Mšeně na ulici ukradl seniorce peněženku. 

Minulý týden ve středu 4. listopadu v době od 12.20 do 12.30 hodin v Jablonci nad Nisou ve Mšeně dosud neznámý pachatel odcizil peněženku, kterou bezprostředně před činem ztratila při cestě z nákupu 77letá žena.

Seniorka v té době šla z prodejny Malá Jizera v ulici Palackého, přes přechod pro chodce ve směru k ulici F. L. Čelakovského. Dále pokračovala pěšinou k Domu pro seniory, která vede k parkovišti u tohoto domu. Na této pěšině potkala proti ní jdoucího mladíky ve věku asi kolem dvaceti let, vysokého asi 170 cm a hubené postavy. Na sobě měl oblečenou tmavou mikinu s kapucí s šedou vnitřní stranou. Následně na tuto seniorku křičela dosud neustanovená žena, aby ji upozornila na to, že „něco“ ztratila. Seniorka se ohlédla a už jen viděla, jak uvedený mladík ze země sbírá její peněženku, kterou okamžik před tím během chůze ztratila. Neznámá žena ještě seniorce také sdělila, že mladík ji tu peněženku sebral a utíkal z místa činu rychle pryč.

Seniorka se sice za ním rozběhla, ale mladík i s její peněženkou utekl. Vzhledem k tomu, že utíkal i přes prostor autobusové zastávky, kde s stálo v té chvíli několik lidí, tak okradená žena ještě na ně volala „ukradl mi peněženku“. Nikdo z přítomných nereagoval a mladík tedy volně mezi nimi proběhl.

V ukradené peněžence měla žena uloženou finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu – vše v celkové hodnotě 600,- Kč. Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

V tuto chvíli se ovšem mšenští policisté obracejí s žádostí o pomoc při pátrání po neznámém pachateli na veřejnost a případné svědky celé události – především na neznámou ženu, která skutek viděla a na dále na ty, kteří stáli na autobusové zastávce v době, kdy místem pachatel utíkal.

Pokud má někdo jakékoliv informace směřující ke zjištění totožnosti dosud neznámého pachatele, ať je sdělí policistům na bezplatné lince 158 nebo přímo mšenským policistům na tel. č. 735 788 625.


9. 11. 2020
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem