Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nákupy alkoholu zcela zdarma?

NÁCHODSKO – Tenhle záměr neprošel, i když z obchodu odnesli tři desítky lahví. 

Nákupní systém ze zcela jiného historického období se zřejmě snažili zavést dva muži z Broumovska, kteří v minulých dnech odnesli z obchodu větší množství alkoholu bez placení. Jejich aktivity jim překazil zaměstnanec obchodu a policie.

Policisté z broumovského obvodního oddělení v sobotu 29. 6. 2019 v odpoledních hodinách přijali oznámení, o krádeži většího množství alkoholu a drogérie z místního marketu. Do obchodu prý již po několikáté během uplynulých dvou dní opakovaně vešla dvojice mužů, kterou velice zajímaly regály s alkoholem a dražší drogérií. Jejich zájem nakonec vyústil v akci, při které si nakládali alkohol rovnou do přinesených tašek a odnášeli z prodejny bez placení. A muži z ochranky prodejny, který policejní hlídku přivolal, předtím měli pohrozit fyzickou újmou.

Dokončení akce jim ale překazila policejní hlídka. Dvojici mužů již nasedlou v osobním automobilu plném cinkajících lahví, se policistům podařilo zastavit při odjezdu z parkoviště marketu. Při pokusu o rychlý újezd řidič s automobilem havaroval. Útroby vozu mužům zákona naskytly pohled na plné láhve s vínem, pivem i destiláty, šampony, antiperspiranty, ale také platem vajec, balíčky vepřového a slaniny. Jenže veškeré nalezené potraviny si převzala zpět zaměstnankyně prodejny a samozvaným nákupčím nezbylo nic. Způsobenou škodu policie vyčíslila na částku převyšující 30.000 korun. 

S oběma muži ve věku 26 a 28 let policie zahájila trestní řízení pro přečin krádeže s možným až dvouletým trestem odnětí svobody nebo trestem peněžitým.

por. Mgr. Eva Prachařová
1. 7. 2019 v 13.30 hodin

vytisknout  e-mailem