Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace k úkonům NCOZ

Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) poskytuje informace k úkonům trestního řízení, které včera probíhaly na území České republiky. 

Policejní orgán NCOZ SKPV expozitura Ostrava zahájil dne 26. března 2019 trestní stíhání 4 fyzických a 7 právnických osob pro zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby (dle § 240 odst. 1, odst. 3 trestního zákoníku), spáchaný ve prospěch organizované zločinecké skupiny (ve smyslu § 107 odst. 1 trestního zákoníku) a zvlášť závažný zločin účasti na organizované zločinecké skupině (dle § 361 odst. 1 trestního zákoníku), se škodou velkého rozsahu. Jedná se o jednu z „větví“ v jiné trestní věci stíhané organizované zločinecké skupiny, která vykazováním nákupu záměrně nadhodnocené reklamy měla krátit DPH a daň z příjmu právnických osob (DPPO).
  
V rámci uvedeného trestního řízení proběhly včera (26. března 2019) na území České republiky 4 domovní prohlídky a 3 prohlídky jiných prostor a pozemků. Celková výše škody na zkrácené DPH a DPPO má u této stíhané trestní věci dosahovat téměř 30 milionů korun.

Trestní stíhání všech čtyř fyzických osob probíhá na svobodě. Věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
27. března 2019

vytisknout  e-mailem