Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kontrola v tržnici

Policisté ve spolupráci se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí, Státní veterinární správou a celníky provedli kontrolu v Sapě. 

Ve čtvrtek provedli policisté čtvrtého policejního obvodu ve spolupráci se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí, Státní veterinární správou a celníky kontrolu v Sapě. Kontrola byla zaměřená především na skladování potravin  a nakládání s nimi. Zkontrolováno bylo šest automobilů, dva sklady a dvě restaurace. Během kontroly byla zjištěna celá řada pochybení. Mezi ně patřily nevhodné teplotní podmínky skladování a přepravy potravin, potraviny byly neoznačené, byly neznámého původu, plesnivé, měly poškozené obaly a některé měly překročené datum spotřeby až o 2 roky. V některých skladovacích prostorách byly exkrementy hlodavců.
 

Vzhledem k zjištěným pochybením byl vydán zákaz uvádění potravin do oběhu a nařízena jejich likvidace. Jednalo se o přibližně 200 kg mungo klíčků, 90 kg celých telat nebo jejich částí, 48 kg mušlí a mořských plodů, ryb a rybího bujónu, 75 ks kachních a křepelčích vajec. Jedny skladovací prostory byly uzavřeny, byla uložena opatření k odstranění zjištěných nedostatků a avizovány následné kontroly. Zjištěné nedostatky budou dále řešeny ve správním řízení.

Přiložené fotografie byly pořízeny v průběhu kontroly pracovníky Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy.

Tisková zpráva SVS zde.

por. Bc. Jan Daněk - 18. 5. 2018

vytisknout  e-mailem