Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Aktualizace: Kamera zachytila pachatele vloupání

Pražská policie pátrá po totožnosti mladého páru podezřelého z vloupání do bytu. 

Kriminalisté třetího policejního obvodu prošetřují případ krádeže vloupáním do bytu v ulici Okrouhlická v Praze 8. K samotnému vloupání došlo v pátek 1. ledna, kolem 6. hodiny ranní,, kdy pachatel vnikl nejprve do společných prostor domu a vzápětí vypáčením dveří i do jednoho z bytů ve třetím patře. Ze samotného bytu si pak odnesl LCD televizor zn. Samsung, vysavač nezjištěné značky, vrtačku zn. Dewalt a několik kusů dámského i pánského oblečení. Svým jednáním způsobil škodu přesahující 42 tisíc korun.

Detektivům se v této souvislosti podařilo zajistit a vyhodnotit kamerový záznam, který s největší pravděpodobností pachatele během nezvané návštěvy zadokumentoval. Samotná krádež kamery tak nebyla nic platná. Záběry jsou velmi kvalitní a policisté doufají, že mladou dvojici lidé poznají. Poznatky vedoucí ke zjištění totožnosti obou mladých lidí přijmou policisté tísňové linky 158.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová - 10. ledna 2016

Aktualizace:
Kriminalisté již znají totožnost mladé dvojice zachycené na vidozáznamu.
Na základě medializace případu detektivové přijali prostřednictvím tísňové linky 158 celou řadu poznatků a indicií. Jejich prověřením se podařilo velmi záhy oba podezřelé zrotožnit. Podle rejstříků trestů nejde o žádné začátečníky, oba mají již několik záznamů za majetkovou trestnou činnost. Dvaadvacetiletý mladík v současné době pobývá ve vazbě, kam byl dodán na základě příkazu k zatčení Obvodního soudu v Praze 8 pro jinou trestnou činnost. Jeho třiadvacetitá přítelkyně je prozatím vyšetřována na svobodě. Kriminalisté touto cestou vyjadřují poděkování médiím i veřejnosti za pomoc a spolupráci.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová - 15. ledna 2016

 

vytisknout  e-mailem