Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nedáme se

NÁCHODSKO - Vzkazují senioři podvodníkům 

Územní odbor Náchod se zapojil do preventivního projektu „Nedáme se“, který v těchto dnech probíhá v Královéhradeckém kraji a je primárně určen seniorům. Ve čtvrtek 2. července 2015 se měli možnost projektu zúčastnit senioři z Domu s pečovatelskou službou u Jakuba v Červeném Kostelci, a pozvaní senioři z Jaroměře. Následující týden, ve středu 8. července 2015, pak program vyzkoušeli někteří dříve narození v Broumově.
Reakce seniorů byly velmi pozitivní. A jak to vše probíhalo?
 
Dvacítka seniorek a seniorů sedí v sále, do kterého přichází mladík v obleku a začíná jim vykládat, kde se to octli a proč dostali právě oni pozvání na tuto akci. Snad stokrát je ubezpečí, že nic neprodává, ale že mu záleží na kvalitě jejich života a on jim ji chce zlepšit. Že vám to něco připomíná? No jistě, předváděcí akce spojené s prodejem předražených produktů nevalné kvality.
 
Ale tentokrát je vše jinak, senioři se neocitli ve spárech neomalených prodejců, ale na preventivním programu, který se snaží je zážitkovou formou připravit na nejrůznější zátěžové situace. Když už to vypadá, že prodejce lapil do osidel svoji oběť a prodal jí za nesmyslnou cenu nějaký šunt, přichází odhalení – vše je jen nahrané. Na scénu vstupuje policistka a po ní psycholožka.
 
Po živém výstupu probírají, jak odmítnout psychologický nátlak, a hlavně jak se vůbec do podobných situací nezaplést. Policistka radí, jak se zachovat, když už se přece jen v takové situaci octnou. Následují další tři scénky, po každé odhalení chyb, které udělali aktéři- herci hradeckého divadla, a pak nácvik správného jednání se zúčastněnými seniory.
 
Více o projektu si přečtěte zde.
 
por. Mgr. Eva Prachařová
8. 7. 2015 v 15. 30 hodin
Odkazy do noveho okna

Nedáme se 1

Nedáme se 1 

Detailní náhled

Nedáme se 2

Nedáme se 2 

Detailní náhled

Nedáme se 3

Nedáme se 3 

Detailní náhled

Nedáme se 4

Nedáme se 4 

Detailní náhled

Nedáme se 5

Nedáme se 5 

Detailní náhled

Nedáme se 6

Nedáme se 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem