Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Obvinění bývalého vrcholného představitele Ministerstva zdravotnictví

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie s vyšetřování (ÚOKFK SKPV) ve čtvrtek 18. dubna 2013 zahájili trestní stíhání bývalého vrcholného představitele Ministerstva zdravotnictví ČR. 

Kriminalisté ÚOKFK SKPV obviněnému kladou za vinu, že měl v rozporu se svými povinnostmi převést činnosti spojené s provozováním vrtulníků letecké záchranné služby (LZS) z Ministerstva obrany a Ministerstva vnitra ve prospěch dvou nestátních provozovatelů LZS, čímž mělo dojít ke způsobení škody velkého rozsahu.
 
Dosud způsobená škoda České republice by měla činit cca 792 milionů korun s tím, že další plnění je z důvodu uzavření smluv předpokládáno až do roku 2016. Škodu představuje rozdíl mezi náklady na provoz ze strany uvedených státních subjektů a nestátních podnikatelských subjektů, kdy státní subjekty byly schopny služby poskytovat výrazně levněji.
 
Trestní stíhání je vedeno pro trestný čin zneužívání pravomoci veřejného činitele (dle § 158 odst. 1 písm. a odst. 2 písm. a písm. c trestního zákona) a trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku (dle § 255 odst. 1 odst. 2 písm. a odst. 3 trestního zákona). Trestní stíhání je vedeno na svobodě.
 
Věc je dozorována Vrchním státním zastupitelstvím v Praze.
 
 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
19. dubna 2013

vytisknout  e-mailem