Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Za loupež padlo obvinění

TRUTNOVSKO - Velký význam zajištěných stop 

Policisté ze Dvora Králové nad Labem v úterý navečer 4. 12. 2012 vyjížděli do ulice Spojených národů, kde mělo dojít k přepadení šestačtyřicetileté ženy, při kterém jí měl v té době ještě neznámý pachatel násilím odcizit kabelku.
Ihned po příjezdu na místo muži zákona provedeným šetřením zjistili, že krátce před půl sedmou, kdy poškozená procházela parkem, k ní přistoupil muž, který ji měl fyzicky napadnout a z místa utéci i s její kabelkou. V té se nacházela peněženka s finanční hotovostí, mobilní telefon, osobní doklady a jiné drobnosti. Po tomto zjištění byla na místo vyslána kompletní výjezdová skupina, která provedla celkové ohledání místa činu i následné šetření.
Při bezchybně provedeném ohledání místa činu policejní technik, který je speciálně vyškolen na vyhledávání a zajišťování kriminalistických stop, zajistil nedaleko místa, kde k přepadení došlo, trasologické stopy po dezénu dvou plášťů neznámého jízdního kola. Zvláštností v tomto případě byla skutečnost, že bicykl vykazoval rozdílný vzorek předního a zadního kola.
Místní policisté se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování začali po pachateli uvedené loupeže intenzivně pátrat. Díky profesionálně odvedené práci jeden z detektivů po několika hodinách v centru Dvora Králové nad Labem odhalil majitele bicyklu, jehož vzorky plášťů se shodovaly se zajištěnými stopami z místa činu. Čtyřicetiletý muž ihned poté skončil na policejním útvaru, kde se pod tíhou zajištěných důkazů ke svému protiprávnímu jednání plně doznal.
Při uvedeném přepadení naštěstí nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění ohrožené osoby.  
Muže omezeného na osobní svobodě policejní komisař dne 6. 12. 2012 obvinil ze spáchání zločinu loupež, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na deset let.
Policejní komisař podal cestou státního zastupitelství soudu podnět na vzetí obviněného do vazby, čemuž soudce vyhověl. Omezený na osobní svobodě byl ve čtvrtek odpoledne 7. 12. 2012 policejní hlídkou eskortován do jedné z vazebních věznic, kde byl řádně předán pracovníkům vězeňské služby.
nprap. Bc. Udo Ertner
20. 12. 2012 v 7:35

vytisknout  e-mailem