Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Střelba a další případy

KARLOVARSKÝ KRAJ - Střelba a další případy 

Střelba
Dnešního dne zahájili kriminalisté trestní stíhání šestapadesátiletého muže z České Lípy, jako obviněného ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, přečinu výtržnictví a přečinu nedovoleného ozbrojování.
 
Obviněný měl dne 03.11.2012 v poledních hodinách, na místě veřejnosti přístupném, v prostoru garáží v Sokolově po předchozí slovní rozepři s šedesátiletým a třiačtyřicetiletým mužem použít nelegálně upravenou plynovou zbraň. Z této pistole obviněný celkem třikrát vystřelil směrem k mladšímu z mužů. Jedna ze střel třiačtyřicetiletého muže zasáhla do oblasti hýždí. Střelec pak své jednání oznámil na linku 158 a vyčkal příjezdu policie. Za toto jednání byl obviněn z přečinu ublížení na zdraví a výtržnictví.
 
Během vyšetřování kriminalisté zjistili, že obviněný si upravil plynovou pistoli tak, aby v ní mohl použit ke střelbě plynové nábojky opatřené střelami vyrobenými z kovového materiálu. S takto upravenou zbraní pak mohl způsobit těžší následky. Plynová pistole se tímto zařadila do zakázaných zbraní, které je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit dle zákona, o střelných zbraních a střelivu, pokud tento zákon nestanoví jinak. Obviněný však není držitelem zbrojního průkazu pro žádnou skupinu zbraní. Toto porušení zákona muži vyneslo obvinění z přečinu nedovoleného ozbrojování.
 
Těžké ublížení na zdraví
Sokolovští policisté obvinili jednatřicetiletého muže ze zločinu těžkého ublížení na zdraví. Ten měl v Kynšperku nad Ohří po slovní rozepři s devětadvacetiletým mužem ohledně dlužné částky za drogu pervitin tohoto napadnout. Mladší muž se snažil úderům bránit a vykrývat je. To se mu nedařilo a došlo k pádu na zem. Když ležel muž na zemi, vytáhl obviněný nůž a zasáhl ho dvakráte do záhlaví a zad. Zranění muže si vyžádalo lékařské ošetření.
 
Od Karlovarských kriminalistů si obvinění z přečinu těžkého ublížení na zdraví vyslechl pětačtyřicetiletý muž z Karlovarska. Ten měl v červenci řídit nákladní vozidlo ve směru od Velichova do Moříčova. Zde se při průjezdu pravotočivé zatáčky plně nevěnoval řízení, když ladil rádio. Následkem toho přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Fiat. Řidič a spolujezdec z osobního vozidla byli převezeni do Karlovarské nemocnice, kde byli hospitalizováni. Policisté u řidiče opakovanou dechovou zkouškou zjistili alkohol v krvi a také to, že vozidlo použil k jízdě neoprávněně. Řidiči byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně odhadnuta na částku 140 tisíc korun.
 
Krádež
Za odcizené cigarety si devětadvacetiletý muž z Karlových Varů vyslechl sdělení podezření z přečinu krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. Podezřelý muž měl v prodejně na ulici Hlavní v Ostrově odcizit několik kartonů cigaret v hodnotě přesahující jeden tisíc korun. Krádeže se dopustil i přes to, že byl v posledních třech letech odsouzen a potrestán pro přečin krádeže Okresním soudem v Karlových Varech.
 
Maření výkonu úředního rozhodnutí
Sokolovští policisté v sobotu sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání řidiči, který má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení do roku 2014. V prvním případě řídil devětadvacetiletý muž z Rotavy osobní vozidlo Škoda po ulici ČSA v Kraslicích. Ve druhém případě řídil vozidlo škoda v obci Bublava ve směru od státní hranice. V případě odsouzení bude muž potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
 
por. Ing. Pavel Valenta
04.11.2012

vytisknout  e-mailem