Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Bezpečnost cyklistů na Rychnovsku

RYCHNOVSKO - Policisté rozdávali blikačky na kola 

V úterý 18. října se rychnovští policisté podruhé v tomto roce připojili ke krajské kampani "Bezpečné chování chodců a cyklistů". Hlídka dopravních policistů se vypravila na frekventovanou cyklostezku, vedoucí z Rychnova nad Kněžnou do Solnice. 
Kolo jako lacinější a zdravější druh dopravy zde využívá mnoho lidí. Nejen ti, kteří do Solnice či Rychnova jezdí za prací, ale i mnoho rekreačních cyklistů či uživatelů kolečkových bruslí. Přestože chladné počasí již bylo pro "sportovce" výzvou, oslovili zde policisté během dopoledne 18 cyklistů a cyklistek.

Při kontrole muži zákona zjistili, že většina z nich měla správně vybavený bicykl. Cyklisté nezapomínali ani na svoji bezpečnosti a i oni měli ochranné prvky, usnadňující zejména řidičům jejich identifikaci za snížené viditelnosti. Dobrým počinem pro každého cyklistu je pak přilba na hlavě, pro cyklisty do 18 let je toto vybavení povinností.

Oslovení cyklisté pak z rukou policistů obdrželi tematicky zaměřené tištěné materiály (zdroj: Policie ČR a BESIP)  - např. „Bezpečí dítěte v dopravě“ (příručka - pomocník a rádce rodičům), "Jak se správně chovat na ulici" (omalovánka), leták "Buďte vidět ! Přežijete ! "  a potěšily je i předměty, které mohli hned využít v praxi - reflexní pásky a přívěsky, reflexní samolepky ("Zvířátka, která tě ochrání ve tmě") a blikačky na kolo pro cyklisty.

ČTĚTE: Rychnovský deník

por. Mgr. Alena Kacálková
19. října 2011
Foto PČR
 

 

vytisknout  e-mailem