Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prázdniny v silničním provozu

Dnes 8. září 2011 se konala společná tisková konference Ministerstva dopravy a Policejního prezidia ČR zaměřená na vyhodnocení prázdninového období z pohledu provozu na pozemních komunikacích. 

Tiskové konference se v budově ministerstva zúčastnili ředitel dopravní policie plk. Leoš Tržil, vedoucí oddělení BESIP Kateřina Budínová a Zlata Jílková za projekt (Ne)zvratné osudy, který je zaměřen na prevenci nehod a  rizikové chování na silnicích.
 
Hlavním tématem byla činnost policistů a BESIPu v letním období. Zmíněny byly nejen dopravně bezpečnostní akce, ale i preventivní činnost zúčastněných subjektů, kterými přispívají ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Prezentace ředitele Tržila shrnula statistiky prázdninové nehodovosti, hlavní příčiny dopravních nehod a nechybělo ani porovnání s předchozím obdobím. „Přesto, že byla letní nehodovost nižší než v minulých letech, řadě tragických nehod by se dalo zabránit, kdyby si účastníci silničního provozu uvědomovali hrozící rizika a tomu přizpůsobili i své chování na silnicích,“ zhodnotil letní období ředitel dopravní policie Leoš Tržil.
 
Společnou tiskovou zprávu najdete zde. Prezentaci ředitele dopravní policie si můžete stáhnout zde.
   
 
 
kpt. Mgr. Jan Melša
tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR
08.09.2011

vytisknout  e-mailem