Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Spis lékařky byl odeslán státnímu zástupci

V uplynulých dnech odeslali policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Městskému státnímu zastupitelství v Brně návrh na podání obžaloby na 58letou bývalou lékařku z brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny, která byla obviněna z trestného činu přijímání úplatku podle ustanovení § 160 odst. 1, odst. 2 trestního zákona.  

 
      V průběhu prověřování bylo zjištěno, že obviněná žena měla jako lékařka kožního oddělení v období od října 2007 do února 2008, opakovaně převzít od zástupce farmaceutické společnosti finanční hotovost za to, že svým pacientům předepisovala lék distribuovaný právě touto společností, a to namísto léku, který měla výhradně předepisovat, přičemž finanční provizi obdržela za každého pacienta, který užíval tento lék. Dále měla v březnu roku 2008 opakovaně požadovat vyplácení finanční částky ve výši 10 tisíc korun měsíčně za to, že svým pacientům bude předepisovat a vydávat konkrétní lék.
 
Ve věci bylo současně zahájeno trestní stíhání proti zástupci farmaceutické společnosti pro trestný čin podplácení podle ustanovení § 161 odst. 1 trestního zákona. Toto trestní stíhání bylo státním zástupcem MSZ v Brně na návrh policejního orgánu podmíněně zastaveno podle § 307/1a trestního řádu, neboť byly splněny zákonné podmínky k tomuto postupu, a obviněnému byla podle § 307/2 trestního řádu stanovena zkušební doba v trvání 14 měsíců.
 
            V případě odsouzení hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti.
 
 
                                                                                                                   pplk. Mgr. Roman Skřepek
                                                                                                                            rada ÚOKFK SKPV

vytisknout  e-mailem