Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Obvodní oddělení I Hradec KrálovéTISKOVÁ ZPRÁVA KRAJSKÉHO ŘEDITELSTVÍ POLICIE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE
 
Otevření nově rekonstruované služebny Obvodního oddělení 1 Hradec Králové v rámci projektu Kontaktní a koordinační centra II - Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje
 
Dne 18. června 2010 bylo slavnostně otevřeno Kontaktní a koordinační centrum v rámci Obvodního oddělení policie 1 Hradec Králové, Gočárova 1653, Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Toto centrum bylo vybudováno v rámci projektu Kontaktní a koordinační centra II – Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Tento projekt snažící se ještě o větší přiblížení k občanům a poskytování určitého komfortu při styku s policisty, je zařazen do oblasti Integrovaného operačního programu Služby v oblasti bezpečnosti a řešení rizik. a je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Hlavním cílem celého projektu je zajištění podmínek pro nepřetržitou pohotovost, pro příjem ohlášení vzniku mimořádné události, její vyhodnocení a neodkladný zásah v místě mimořádné události a zajištění podmínek pro efektivní koordinaci při vzniku kalamitních situací.
Kontaktní a koordinační centra podstatně zkvalitní a zefektivní podmínky při prevenci a řešení mimořádné události, poskytnou občanům v kontaktním místě nezbytný informační a koordinační servis a budou tak pro občany sloužit jako opěrné pomocné body, které se v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS) budou podílet zejména na zajištění:  
  •     záchrany bezprostředně ohrožených osob
  •     koordinace při řešení mimořádných událostí v rámci IZS
  •     podávání nezbytných informací o mimořádné události a provádění záchranných a likvidačních prací sdělovacím prostředkům a veřejnosti.
Přičemž realizace tohoto projektu, v němž figurují i další služebny Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, byla zahájena dne 8. prosince 2009. Samotná rekonstrukce služebny byla ukončena 10. března 2010. 
 
Kontakt na zodpovědného pracovníka, tiskového mluvčího apod.: 974 521 208
 
Řídící orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Zprostředkující orgán: Odbor strukturálních fondů MV ČR, Centrum pro regionální rozvoj ČR

 

vytisknout  e-mailem