Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Nemá rád přítele své dcery

ČESKÁ LÍPA - Surově ho napadl. 

     Devětatřicetiletému muži z Českolipska je trnem v oku dvaadvacetiletý přítel jeho dcery. Napětí, které v rodině vládlo po delší dobu, vyeskalovalo v závěru měsíce dubna, kdy rozlícený otec dívky vnikl násilím přes uzamčené dveře do mladíkova rodinného domu na Cvikovsku,  kde ho surově napadl. Podle výpovědi oznamovatele ho uchopil  pod krkem, škrtil ho a přitom mu ještě tloukl hlavou o dřevěný rám okna. Také mu hrozil, že ho sklem okna prohodí ven. Napadený při útoku utrpěl pohmožděniny hlavy, distorsi krční páteře a pohmožděniny na krku, což si vyžádalo několikatýdenní léčbu.  Horkokrevný otec si včera v této souvislosti  převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy porušování domovní svobody a ublížení na zdraví.

 

Okradla rodiče o úspory

     Ze tří trestných činů,  a to z krádeže, neoprávněného držení platební karty a z porušování domovní svobody,  se v těchto dnech zodpovídá 21 letá slečna z Dokska. Zvláštní na tomto případu je fakt, že svým kriminálním jednáním poškodila vlastní rodinu. Dívka, která  již bydlí samostatně, si tajně opatřila duplikát klíče od bytu svých rodičů, kam v době jejich nepřítomnosti vnikla a odcizila tu několik platebních karet. Z nich potom na různých  místech na Českolipsku vybrala po jednotlivých částkách hotovost v celkové výši 87 tisíc korun. Podařilo se jí to díky tomu, že k nim z předchozí doby znala pin. Rozlobení rodiče dali souhlas s jejím trestním stíháním. Usnesení o zahájení trestního stíhání si nepovedená dcera převzala včera. Pokud rodiče svůj souhlas s jejím stíháním nevezmou zpět, může skončit až na tři roky ve vězení.

 

Opilý mladík poškodil vozidlo

     Koncem měsíce července došlo ve večerních hodinách v Rekreační ulici v Doksech k incidentu mezi opilým 19 letým mladíkem z Prahy a řidičem BMW. Konflikt vyvolal mladý opilec, který si potřeboval zvednout  adrenalín a proto se rozeběhl proti po silnici jedoucímu osobnímu vozidlu značky BMW. Jeho  33 letý řidič byl nucen prudce sešlápnout brzdu, aby střetu s mladíkem zabránil. Toho ale ani tato vyhrocená situace nezastavila a  v době, kdy vozidlo zastavilo, vyskočil na přední kapotu a začal po ní dupat. Škoda na vozidle byla vyčíslena částkou 20 tisíc korun. Pražský teenager nyní čelí obvinění z trestných činů výtržnictví a poškozování cizí věci.

 

 

vytisknout  e-mailem