Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dopravně bezpečnostní akce „Bezpečně k vánocům“

Dopravně bezpečnostní akce „Bezpečně k vánocům“ probíhá v ulicích Prahy od 26. listopadu v denních i v nočních hodinách a ukončení předpokládáme v noci z pátku na sobotu. Řidiči se na ulicích setkají nejen s pražskými policisty, ale i se strážníky MP, s policisty z Ředitelství služby cizinecké policie a také s pracovníky z odboru dopravy a živnostenského odboru Magistrátu hlavního města Prahy.  

Noční akce ze čtvrtka na pátek měla dvě velká stanoviště. Policisté kontrolovali řidiče na ulici 5. května směrem ven z centra a na Wilsonově ulici u Hlavního nádraží směrem na Prahu 7, téměř čtyři desítky menších stanovišť zajišťovali policisté i strážníci na jednotlivých obvodech.
Policejní hlídky se tentokráte zaměřily na kontrolu požívání alkoholických nápojů před jízdou a na technický stav vozidel. Při kontrolách policisté také pátrali po hledaných osobách a věcech a zjišťovali, zda projíždějící vozidla nejsou v databázi odcizených.
Policisté v nočních hodinách zkontrolovali více než dva tisíce vozidel. V průběhu noci zjistili 424 dopravních přestupků a 140 řidičů jelo rychleji, než je stanovená možnost, v šestnácti případech se řidiči před jízdou posilnili alkoholem. Nevyhovující technický stav zaznamenali policisté u 44 vozidel. Zjištěné přestupky na místě policisté řešili blokovou pokutou v celkové výši 285 tisíc korun a 260 tisíc korun blokovou pokutou na místě nezaplacenou.
V průběhu noci policisté zajistili čtyři celostátně hledané osoby, vypátrali jedno odcizené vozidlo a jeden cizinec nepředložil veškeré doklady k vozidlu. Další dva cizince si cizinecká policie předvedla na policejní stanici ke zjištění totožnosti.
Zítra v časných ranních hodinách bude dopravně bezpečnostní akce s názvem „Bezpečně k vánocům“ ukončena. Podobné akce budou v ulicích Prahy pokračovat i v dalších měsících.

vytisknout  e-mailem