Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Poslední červencový víkend

Na Trutnovsku se o víkendu vyjíždělo k 17 dopravním nehodám  

 V průběhu uplynulého víkendu do pondělního rána 28.7.2008 policisté na okrese Trutnov přijali oznámení o 22 nově spáchaných trestných činech, které zadokumentovali a k těmto provedli prvotní šetření. Oznámení se týkala hlavně majetkové trestné činnosti, mezi kterou patří krádeže prosté a krádeže provedené vloupáním. Dále policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné držení platební karty, ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, podvodu a porušování domovní svobody.

Jedním z nejzávažnějších případů, který museli řešit policisté z Obvodního oddělení Policie České republiky ve Dvoře Králové nad Labem bylo nedělení oznámení 27.7.2008 o pohřešování osoby v obci Záboří. Policistům bylo sděleno, že jednašedesátiletý muž si ráno vyšel do lesa na houby a do večerních hodin se nevrátil. Na základě této informace byla vyhlášena pátrací akce, do které se zapojilo celkem na dvě desítky policistů z obvodních oddělení Okresního ředitelství Trutnov, policistů cizinecké a pohraniční policie a policistů Služby kriminální policie a vyšetřování. Na místě byl nasazen i služební pes. Pátrání po pohřešovaném probíhalo v obcích Kocbeře,Vítězná, Kocléřov, Komárov a Huntířov a v osadě Nové Záboří a Dubový Dvůr. Krátce po desáté hodině večerní byl hledaný muž v pořádku nalezen v obci Záboří a v pořádku a nezraněn byl předán příbuzným.

Od pátku do neděle 27.7.2008 dosud neznámý pachatel odcizil v Trutnově na ulici Polská u zahrádek Nový Domov z osobního motorového vozidla Škoda Felicia obě registrační značky, anténu a poškodil zámek pravých dveří. Poškozenou byla škoda vyčíslena na částku třináct set korun. Za přestupek proti majetku  hrozí pachateli peněžitý trest až 15 tisíc korun. Policie po odcizených registračních značkách TUK 68-20 vyhlásila celostátní pátrání.

V neděli 27.7.2008 v časných ranních hodinách dosud neznámý zloděj kradl na jedné z místních diskoték v Úpici. Lapka mobilní telefon značky Ericsson W810i, černé barvy se SIM kartou, MP3 přehrávačem a paměťovou 4 Gb kartou v černém koženém obalu značky Krusell ukradl mladíkovi při tanci z opaskové kapsičky a utekl. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku čtyři tisíce korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu policejní hlídky Okresního ředitelství v Trutnově v průběhu víkendu kontrolami zjistily celkem 4 řidiče, kteří usedli za volant osobních motorových vozidel, aniž by byli držiteli řidičského oprávnění. Prvního z nezodpovědných účastníků silničního provozu policisté zastavili v pátek 25.7.2008 v časných ranních hodinách na Nábřeží Beneše ve Dvoře Králové nad Labem v osobním motorovém vozidle značky Fiat Cinquecento. Lustrací bylo zjištěné, že muž sedící za volantem řídí vozidlo i přes vyslovený zákaz Magistrátu města Hradec Králové.
Krátce po deváté hodině večer v pátek 25.7.2008 ve Vrchlabí na ulici Horská policisté kontrolou zjistili, že muž sedící za řidítky motorového vozidla Simson S51 není držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění.
Třetího neřidiče zastavili ke kontrole policisté ve Dvoře Králové nad Labem krátce po půlnoci v neděli 27.7.2008 na ulici Mánesova. Uvedený výtečník řídil osobní motorové vozidlo Škoda Favorit rovněž s vysloveným zákazem řízení a navíc pod vlivem alkoholické nápoje. Provedenou dechovou zkouškou policisté naměřili 2,88 promile alkoholu v dechu nezodpovědného účastníka silničního provozu.
V neděli 27.7.2008 po osmnácté hodině večer vrchlabští policisté na ulici Fügnerova zastavili ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Škoda Favorit. Třiatřicetiletý cizinec, měl v době řízení Okresním soudem v Trutnově vysloven zákaz řízení motorových vozidel.
Uvedené čtveřici policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. Soudem může být za uvedené jednání uložen trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedené případy policisté zadokumentovali ve zkráceném přípravném řízení, aby byly nejrychleji předány na Okresní státní zastupitelství k dalšímu opatření.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo o víkendu na silnicích trutnovského okresu vyzváno policisty k dechové zkoušce na zjištění alkoholu 628 řidičů motorových vozidel. Osmnáct ze zkontrolovaných motoristů řídilo svá vozidla pod vlivem alkoholického nápoje. Jízda pod vlivem alkoholu bude policisty s největší pravděpodobností kvalifikována jako přestupek na úseku dopravy. Zadokumentované případy budou policisty předány správnímu orgánu Městského úřadu k dalšímu opatření. Nezodpovědným řidičům hrozí vysoká pokuta a zákaz řízení motorových vozidel. O podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky by se jednalo v případě, že by byla u řidiče zjištěna hladina alkoholu nad 1 promili. Za uvedený trestný čin může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policisté o víkendu na okrese Trutnov díky výborné místní a osobní znalosti vypátrali osobu, která procházela registrem celostátně hledaných osob. V pátek večer hlídka Městských strážníků z Trutnova kontrolovala na autobusovém nádraží šestadvacetiletého muže, který u sebe neměl žádný doklad totožnosti. Lustrací bylo zjištěno, že po muži pátrají policisté z Prachatic. Po provedení nezbytných úkonů tříčlenná policejní eskorta provedla převoz hledaného do Kolína odkud bude převezen do zdravotního zařízení, ze kterého minulý týden utekl.

Dále muži zákona zpracovali 124 přestupků na úseku dopravy, proti majetku a občanskému soužití. Přestupky v dopravě policisté ve většině případů řešili blokově či domluvou na místě, neukázněným řidičům byly uloženy pokuty ve výši necelých 104 tisíc korun.

Skupina dopravních nehod Okresního ředitelství v Trutnově zpracovala o víkendu 17 dopravních nehod, při kterých došlo ke třem lehkým zraněním.Ve čtyřech případech byl při nehodách u řidičů dechovou zkouškou zjištěn alkohol. Policie České republiky tímto žádá všechny účastníky silničního provozu, jezděte opatrně a věnujte se plně řízení.

Na  tísňovou  linku 158 operační důstojníci přijali 226 telefonátů, 76 z nich bylo využito a zbývajících 150 nesouviselo s prací PČR. 

vytisknout  e-mailem