Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pozor na podvodníky!

KRAJ - Tři desítky podvodů za 6 dní. 

Jen  v Královéhradeckém kraji jsme během 6 říjnových dnů přijali 29 oznámení o podvodu, z nichž se ve většině případů jedná o podvody přes internet. Nejvíce poškozených (15 osob) přišlo o své peníze při prodeji věcí přes různé internetové bazarové portály, kdy do zaslaného odkazu vyplnili údaje z platební karty a následně přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Poškození přišli o částky pohybující se od několika desítek tisíc až po stovky tisíc korun, dohromady o 2,5 mil. korun. O nejvyšší částku přes 800 tisíc korun v uvedeném období přišla paní z Hradce Králové prodávající sukni za 250 korun. O nejnižší 12 tisíc korun pán také z Hradce Králové, který na bazoši nabízel urnu po tchýni za 1500 korun. 
Čtyři osoby podlehly falešnému bankéři, který jim po telefonu oznámil napadení účtu. Tito lidé, kteří peníze (naspořené nebo z úvěru) buď vložili do bitcoinmatu, nebo poslali na jiný účet, celkem přišli o 2,6 mil. korun. Další dva podlehli neznámým volajícím, kteří pod různými legendami z nich vymámili přes 2,9 mil korun.
Další čtyři poškození oznámili, že předem poslali platbu za nabízené zboží, které jim však nedorazilo a prodávající přestal komunikovat. U zbylých případů se jedná o např. úvěrový podvod, podvod při sjednávání půjček apod.

Preventivní rady a další případy podvodů.

por. Iva Kormošová
7.10.2022, 12.00

vytisknout  e-mailem